Cumartesi , 18 Eylül 2021
Home 5 ALT MANŞET 5 Üniversitemizin TÖMER öğrencileri yeni yılı kutladı 

Üniversitemizin TÖMER öğrencileri yeni yılı kutladı 

Üniversitemizin Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) öğrencileri yeni yılı kutladı. 

Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 Pandemisi sebebiyle TÖMER’de uzaktan öğrenim gören yabancı uyruklu öğrencilerimiz, çektikleri videolar ile anadillerinde ve Türkçe olarak ülkemizin yeni yılını kutladı.

“Dünyanın dört bir yanında gönüllü Türk kültür elçileri”

2014 Yılından itibaren TÖMER birimimiz, eğitim-öğretim faaliyetleri bünyesinde farklı dilleri ve kültürleri bir araya getirmeye devam etmektedir. TÖMER öğrencilerimiz, Türkiye’deki eğitimlerini tamamladıktan sonra dünyanın dört bir yanında gönüllü Türk kültür elçileri olarak ülkemizin tanıtımına katkı sunmaktadır.

“34 farklı ülkeden 2.308 yabancı uyruklu öğrenci”

2020-2021 eğitim-öğretim yılı itibariyle 34 farklı ülkeden 2.308 yabancı uyruklu öğrencimiz, üniversitemizin çeşitli akademik birimlerinde öğrenimlerine devam etmektedir. Her yıl Türkçe hazırlık sınıfı eğitimi almak için ülkemizin birçok üniversitesinden TÖMER birimimize, dünyanın birçok ülkesinden öğrenciler gelmektedir. Fildişi Sahili, Mali, Nijerya, Türkmenistan, Azerbaycan, Bangladeş, Mısır, Pakistan, Suriye, Lübnan, Yemen, Filistin, Mali, Fas gibi ülkelerden gelen yabancı uyruklu öğrenciler hem Türkçe öğrenmekte hem de ülkemizi ve şehrimizi tanımaktadır.

Check Also

Rektörümüz “Araştırma Görevliliğinden Rektörlüğe Akademik Kariyer Deneyimleri” Webinar Programına Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak, Kariyer Araştırma Planlama ve Uygulama Merkezi (KAPUM) tarafından düzenlenen “Araştırma …