Salı , 27 Ekim 2020
Home 5 ALT MANŞET 5 Üniversitemize 10. Fakülte Müjdesi

Üniversitemize 10. Fakülte Müjdesi

Hızla büyümeye ve gelişmeye devam eden üniversitemize, 10’ncu Fakülte müjdesi.

2809 sayılı Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanununun ek 30. Maddesi gereğince Üniversitemize 10. Fakülte olarak Sağlık Bilimleri Fakültesi Kurulması kararı  verilmiştir.

Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman, 3 Fakülteyle devraldığımız Siirt Üniversite’sinin bugün 10’ncu Fakültesinin kurulmasının haklı gururunu yaşadığını dile getirerek; 

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile kuruluş kararı bugün Resmi Gazete’de  yayımlanan Sağlık Bilimleri Fakültemiz bölgemize hayırlı olsun.

Şuan tüm dünyayı etkisi altına alan pandemide en önemli rol alan sağlık personellerinin sayısını artırmak ülkemiz ve bölgemiz adına en önemli konulardan biridir. Üniversitemiz, Tıp Fakültemizin de kurulmasıyla bölgemizde sağlık  sektörüne nitelikli insan kaynağı yetiştirme konusunda iddialı bir konuma geldi.

Üniversitemiz, sağlık teknisyeninden, iş sağlığı ve güvenliği uzmanına, hemşiresinden doktoruna kadar sağlık sektörünün ihtiyacı olan nitelikli insan kaynağı yetiştirme konusunda ülkemize katkı sunmaya devam edecektir.” diyerek açıklamasının sonunda desteklerinden dolayı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, YÖK Başkanımız Sayın Prof. Dr. Yekta Saraç’a Yükseköğretim Kurulu Üyelerine üniversitemiz adına teşekkürlerini ve şükranlarını iletti.

Check Also

Rektör Şındak’a görevi tevdi edildi

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Nihat Şındak’a, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından Rektörlük görevi tevdi …