Salı , 19 Ocak 2021
Home 5 Genel 5 Üniversitemizden “Mavi Yol” Müjdesi

Üniversitemizden “Mavi Yol” Müjdesi

Kezer Yerleşkemizde yapılmaya başlanan Bisiklet Yolu Projesi’nin 850 metre uzunluğundaki ilk etap inşaatının yapımı tamamlandı.

Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığımız tarafından kontrolü yapılan, toplamda 3.2 km uzunlukta olması planlanan yolun tamamlanan kısımlarına uyarı işaretlerinin konulması ile bisiklet tutkunlarının kullanımına açılacak. Proje tamamlandığında akıllı kiralama sistemleri aracılığıyla bisikletler kullanılabilecek.

Yerleşke içerisinde yürütülen Bisiklet Yolu projesini yerinde inceleyen Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak; Mavi yol Projesinin tamamlanması ile yerleşke içerisinde daha ekonomik, sağlıklı ve sürdürülebilir ulaşım imkânı sağlanabileceğini ilerleyen süreçte de bisiklet yolunun büyütülerek tüm kampüsü çevreleyeceğini belirtti.

Rektör Şındak; “Engelsiz ve erişilebilir bir üniversite rozeti taşımanın yanı sıra çevre dostu ve bisiklet dostu bir üniversiteyiz. Öğrencilerimizin, çalışanlarımızın ve misafirlerimizin sağlıklı bir yaşam için pedal çevirmesini, kampüs içi ulaşımlarını bisikletle gerçekleştirilmesini arzu ediyoruz” dedi.

Check Also

Üniversitemizin TÖMER öğrencileri yeni yılı kutladı 

Üniversitemizin Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) öğrencileri yeni yılı kutladı.  Dünyayı etkisi altına …