Çarşamba , 22 Eylül 2021
Home 5 MANŞET 5 Üniversitemizden 2 Doktora ve 4 Yüksek Lisans Programı Müjdesi

Üniversitemizden 2 Doktora ve 4 Yüksek Lisans Programı Müjdesi

Sosyal Bilimler Enstitüsü’ne bağlı olarak ikinci öğretim Eğitim Programları ve Öğretim Tezli Yüksek Lisans Programı, Fen Bilimleri Enstitüsü’ne bağlı Matematik Doktora Programı ile Bahçe Bitkileri Tezli Yüksek Lisans Programı ve son olarak da Sağlık Bilimleri Enstitüsü’ne bağlı Veterinerlik Cerrahisi Doktora Programı ile Beden Eğitimi ve Spor Tezli Yüksek Lisans Programları üniversitemiz bünyesinde açılması 16 Ekim 2019 tarihli YÖK Yürütme kurulu toplantısında incelenerek uygun görülmüştür.

Bahar döneminde öğrenci alması planlanan lisans üstü programlarımız hakkında bilgi veren Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman; “Her geçen gün güçlenen akademik kadrosu ve gelişen alt yapısı ile enstitülerimiz farklı anabilim dallarında lisansüstü eğitim programları açılması için gerekli çalışmalara devam ediyor. 12 yaşında genç ve dinamik olan üniversitemizin bu yıl itibariyle 10  doktora,  43 yüksek lisans olmak üzere toplamda 53 lisans üstü programlarında 1.000’e yakın lisans üstü öğrencimiz bulunmakta.” dedi.

Lisans üstü eğitim başvuruları hakkında ayrıntılı bilgiye ilgili enstitü sitelerinden ulaşmak için www.siirt.edu.tr sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Check Also

Misafirperver Sabiha ananın ismini keşfettikleri bitkiye verdiler

Üniversitemiz Flora ve Fauna Merkezi kurucusu Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Botanik Anabilim Dalı Başkanı Doç. …