Pazartesi , 20 Mayıs 2019
Home 5 HABER VE DUYURULAR 5 Üniversitemizde “Yeşilay Haftası Şenliği” düzenlendi

Üniversitemizde “Yeşilay Haftası Şenliği” düzenlendi

Üniversitemiz Yeşilay Gençlik Kulübü 1-7 Mart Yeşilay Haftası dolayısıyla Kezer yerleşkemizde “Yeşilay Haftası Şenliği” düzenledi.

1 Mart günü Mühendislik-Mimarlık Fakültesi konferans salonunda düzenlenen “Sağlıklı Yaşam ve Başarı” konferansıyla başlayan etkinler; kreş ve rehabilitasyon merkezleri ziyaretleri, kampüs bisiklet turu ve 6 Mart Salı günü gerçekleştirilen sinema gösterimi ile son buldu.

Yeşilay Haftası Şenliği’nin ilk etkinliği olan “Sağlıklı Yaşam ve Başarı” konferansına; Yrd. Doç. Dr. Âdem İnce, Diyetisyen Ruken Zeynep Aydın, Yrd. Doç. Dr. Deniz Çakaroğlu ve Yrd. Doç. Dr. Erşan Arslan konuşmacı olarak katıldı.

Şenliğin 2.günü Yeşilay öğrenci topluluğu öğrencilerimizin üniversitemiz Anaokuluna yaptığı ziyarette çocuklarla renkli görüntüler ortaya çıktı.

5 Mart Çarşamba günü Kezer yerleşkemizde bir araya gelen öğrencilerimiz Sağlık Bakanlığı’nca tahsis edilen bisikletlerle kampüs içinde sağlıklı yaşam için pedal çevirdi.

Bisiklet Turu etkinliğine katılan Sağlık İl Müdürü Erol Emre Ömür, Sağlık Bakanlığının sağlıklı beslenme ve hareketsiz yaşam başlığı altında fiziksel aktiviteye teşvik programlarının bulunduğunu ve pedal çevirmeyi sürekli teşvik ettiklerini belirterek, “Hareketsiz yaşam ülkemizin ve dünyanın en önemli sağlık sorunlarından biri. Vatandaşlara, erişkin yaş grubuna haftada 5 günde 30 saat, 7 yaş grubuna da haftada 5 gün yarım saat fiziksel aktiviteyi mutlaka tavsiye ediyoruz. Herkesi hareketli yaşam için pedal çevirmeye davet ediyoruz.” diye konuştu.

Etkinliklere katılan öğrenciler etkinliklerin çok güzel geçtiğini kaydetti.

Check Also

Rektörümüz Prof. Dr. Murat ERMAN’ın, 19 Mayis Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesaji

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. Yılını yaşadığımız bugünde, Mustafa Kemal Atatürk’ün …