Çarşamba , 20 Ocak 2021
Home 5 Genel 5 Üniversitemizde Pandemi Döneminde Uzaktan Eğitim Süreci Değerlendirildi.

Üniversitemizde Pandemi Döneminde Uzaktan Eğitim Süreci Değerlendirildi.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Nihat Şındak’ın başkanlığında Rektör Yardımcıları, Uzaktan Eğitim Merkezi ve Öğrenci İşleri Daire Başkanlığının katılımı ile pandemi döneminde uzaktan eğitim süreci hakkında istişare toplantısı yapıldı.

Uzaktan eğitim sürecinin hem öğrenci hem de kurum açısından oluşturduğu durumlar masaya yatırıldı. Sistemin içindeki aksaklıkların giderilmesi ve denetleme mekanizmalarının daha sıkı hale getirilmesi konuşuldu. YÖK’ün yönergeleri dikkate alınarak tekrar ele alınan eğitim ve öğretim programında, ders içeriklerinin sağlıklı bir şekilde oluşturulması, yaşanan teknik ve teknolojik aksaklıkların giderilmesi ,sınav ve ödev formatlarının ölçme değerlendirme açısından gözden geçirilmesi konularında adım atılması kararlaştırıldı.

Yapılan değerlendirme ve düzenlemelerin uygulanmaya konulacağı ve geniş kapsamlı olarak tekrar gözden geçirileceği ifade edilirken, Uzaktan eğitim Sistemi’nin öğrencilerin yük ve yoğunluğunu azaltacak fakat eğitim ve öğretimin niteliğinden taviz vermeyecek şekilde düzenleneceğine vurgu yapıldı.

Check Also

Üniversitemizin TÖMER öğrencileri yeni yılı kutladı 

Üniversitemizin Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) öğrencileri yeni yılı kutladı.  Dünyayı etkisi altına …