Çarşamba , 20 Şubat 2019
Anasayfa 5 ETKİNLİKLER 5 Üniversitemizde Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Eğitimi

Üniversitemizde Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Eğitimi

Kezer Yerleşkemiz Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Konferans Salonumuzda Siirt Sağlık Müdürlüğü Ar-Ge ve KEFE birim sorumlusu Bülent SEVGİLİ tarafından, öğrencilerimiz ve personelimize Kadın Erkek Fırsat Eşitliği (KEFE) Eğitimi verildi.

Kadınların sosyo-ekonomik konumlarının güçlendirilmesi, toplumsal yaşamda kadın ve erkek eşitliğinin sağlanması, sürdürülebilir ekonomik büyüme ve sosyal kalkınma amaçlarına ulaşılabilmesi için, kadınların istihdamının artırılması ve eşit işe eşit ücret imkânının sağlanabilmesi amacıyla 2010/14 sayılı Kadın İstihdamının Artırılması ve Fırsat Eşitliğinin Sağlanması Genelgesi uyarınca, Siirt Sağlık Müdürlüğü Ar-Ge ve KEFE birim sorumlusu Bülent SEVGİLİ tarafından kadın-erkek fırsat eşitliği ve kız çocuklarının okutulması, cinsiyet ırkçılığı, empati, iletişim ile ilgili olarak üniversitemiz öğrencileri ve personeline yönelik Kadın Erkek Fırsat Eşitliği (KEFE) eğitimi verildi.

Check Also

“YÜKSEKÖĞRETİMDE DİJİTAL DÖNÜŞÜM PROJESİ”NDE İMZALAR ATILDI

Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinin ev sahipliğinde, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Dr. Fuat …