Pazar , 21 Ekim 2018
Anasayfa 5 HABER VE DUYURULAR 5 Üniversitemizde Her Öğrenci İçin Bir Fidan Kampanyası Başlatıldı

Üniversitemizde Her Öğrenci İçin Bir Fidan Kampanyası Başlatıldı

Siirt Üniversitesine bu yıl kaydolan 4000 öğrenci için ağaç fidan şenliği düzenlendi. Etkinlik kapsamında  Siirt Üniversitesi Ziraat Fakültesinin arka tarafındaki araziye 4000 adet fidan dikimi yapıldı.

Üniversitemiz öğrencileri hem kampüs içinde geleceğin ormanlarını hazırlamak hem de kaydoldukları üniversiteye bir hatıra bırakmak adına bu yıl ÖSYM ile üniversitemize yerleşen her bir öğrenci için fidan dikimi yapıldı. Her öğrenci için bir ağaç künye hazırlandı. Bu sayede öğrenciler dikmiş oldukları fidanlara adını vererek anılarını kalıcı hale getirdiler.

Fidan dikimi etkinliği hakkında konuşan Siirt Üniversitesi Rektörü Murat ERMAN; “Üniversitemize yerleşen öğrencilerimiz için “Her Öğrenci İçin Bir Fidan” projesini başlattık. Bu yıl üniversitemize yerleşen 4000’e yakın öğrencimiz kendileri için hazırladığımız fidanları belirlediğimiz alanlara dikecekler. Bu sayede üniversitedeki anılarını kalıcı hale getirecekler. Her zaman sosyal sorumluluk ve toplumla buluşma gerekliliğinden hareket eden Üniversitemiz, bu anlayış çerçevesinde başlattığı proje ile yerleşkelerini yeşillendirmeye ve daha yaşanılabilir yaşam alanları oluşturmaya devam edecektir. Bu yıl yeni kayıt olan öğrenciler için başlatılan bu projenin önümüzdeki günlerde kapsamı genişletilerek akademik, idari personel içinde ağaç dikimi gerçekleştirilecektir.” dedi.

Fidan Dikim Şenliğine Rektör yardımcıları, fakülte dekanları, Genel Sekreter, akademisyen ve öğrenciler katıldı.

Check Also

Siirt Üniversitesi Tercih ve Tanıtım Günleri Başlıyor

Üniversitemiz “Tercih ve Tanıtım Günlerinde” aday öğrencileri, velileri ve öğretmenlerini 07-14 Ağustos 2018 tarihleri arasında …