Pazar , 15 Eylül 2019
Home 5 HABER VE DUYURULAR 5 Üniversitemizde “1. Sosyal Bilimler Öğrenci Sempozyumu” düzenlenecek.

Üniversitemizde “1. Sosyal Bilimler Öğrenci Sempozyumu” düzenlenecek.

Üniversitemizde ön lisanstan- lisansüstü eğitime kadar sosyal bilimlerin tüm alanlarında öğretim gören tüm öğrencilerimizin katılabileceği “1. Sosyal Bilimler Öğrenci Sempozyumu” 26-27 Nisan 2018 tarihinde gerçekleşecek. Sempozyumun bildiri metin son kabul tarihi ise 25 Nisan 2018 Pazar günü.

Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman’ın Sempozyum Onursal Başkanı olduğu “1. Sosyal Bilimler Öğrenci Sempozyumu” Üniversitemiz Arş. Gör. Ahmet Aktaş’ın koordinatörlüğünde öğrencilerimiz Meryem Avcı, Ayşenur Efe, Bilal Durmaz, Kadir Güler, Abdulselam Akyıldız, Ömer Sakçı, Sena Varlık, Ümeyye Aydın ve Ömer Biçecek tarafından düzenleniyor.

Sosyal Bilimler Öğrenci Sempozyumunun temel hedefinin öğrencilerimizin akademik gelişimlerine katkı sunarak onların entelektüel düzeylerini yükseltmek olduğunu belirten sempozyum koordinatörü Arş. Gör. Ahmet Aktaş sempozyum ile ilgili bilgi vererek; “Üniversitemizde ilk kez düzenlenecek olan bu sempozyumun gelenekselleşerek ulusal düzeyde devam edebilmesi en büyük hedefimizdir. Sempozyumun hazırlanmasında özveri ile çalışan düzenleme kurulundaki öğrenci arkadaşlarımızdır. 26-27 Nisan 2018 tarihlerinde bu heyecanı bizimle paylaşmak isteyen herkesi bekliyoruz.” diyerek tüm öğrencilerimizi sempozyuma katılmaları için davet etti.

Sempozyuma katılacak olan öğrencilerin heyecanlarını ve beklentilerini dile getiren İlahiyat Fakültemiz 4. Sınıf öğrencisi Meryem Avcı; “Lisansüstü çalışmalara katılmak isteyen biz öğrenciler için bu sempozyum altın tepside sunulmuş bir fırsattır. Hazırladığımız bu öğrenci sempozyumu sayesinde; Bildiri nasıl hazırlanır? Sunum nasıl yapılır? Yapılan bilimsel araştırma nasıl savunulur öğrenmiş olacağız. Büyük bir heyecan içinde sunum yapacak olan biz öğrenciler için sempozyumun ev sahipliğini yapmak büyük onurdur. Sosyal Bilimlerin tüm alanlarında okuyan arkadaşlarımızı sempozyumumuza davet ediyoruz” dedi.

 

Check Also

Üniversitemiz,Türkiye’de Bir İlk Olacak Projeye imza attı

Siirt Küçükbaş Hayvan Payetleme Birimi Güdümlü Projesi imza töreni için Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman …