Cumartesi , 20 Temmuz 2019
Home 5 MANŞET 5 Üniversitemiz ve Siirt İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde Eğitimciler Buluşması Gerçekleşti.

Üniversitemiz ve Siirt İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde Eğitimciler Buluşması Gerçekleşti.

İlimizin eğitim sorunlarını, işbirliği imkânlarını ve öğretmenlik uygulamasını tartışmak üzere Üniversitemiz ve Siirt İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde İlahiyat Fakültemiz Konferans Salonunda Çalıştay/Panel düzenlendi.

Eğitim Fakültesi öğretim üyemiz Doç. Dr. Cevdet Epçacan’ın moderatörlüğünü yaptığı etkinlikle eğitimciler bir araya geldi. Etkinliğin açılış konuşmasını Eğitim Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Hasan Basri Memduhoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü İsa Güneş gerçekleştirdi.

Açılış konuşmaları ardından Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman kürsüyü devralarak; Eğitim Fakültemizin yaptığı ulusal etkinliklerden bahsetti. Bugüne kadar gerçekleşen etkinliklerimizin, eğitimcilerimiz tarafından bir bütün olarak analiz edilirse gerçekçi bir sonuç elde edilebileceğini vurguladı. Kurumlar arası işbirliği ile gerçekleşen bu etkinlikten memnuniyetini belirterek katılımcılara ve dinleyicilere hoş geldiniz dedi.

Moderatör Doç. Dr. Cevdet Epçacan’ın yerini alarak paneli başlattığı etkinlikte Öğretmen Serkan Eldemir, Öğretmen Mehmet Nezir Çakar ve Dr. Öğr. Üyesi İlyas Karadeniz panelist olarak yer aldı. Öğretmenlik uygulaması Dersi ve Millî Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) üzerine duran ve sorunları paylaşan eğitimciler panel boyunca çözüm yollarını tartıştılar.

Çalıştay/Panel soru cevap kısmı ardından son buldu.

 

Check Also

Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman 15 Temmuz Mesajı Yayınladı

15 Temmuz 2016 gecesi Türkiye Cumhuriyeti’nin millî birlik ve beraberliğine, anayasal düzenine, iç barış ve …