Çarşamba , 20 Haziran 2018
Anasayfa 5 HABER VE DUYURULAR 5 Üniversitemiz, Kazakistan’da Düzenlenen KÜNİB Eğitim Fuarına Katıldı

Üniversitemiz, Kazakistan’da Düzenlenen KÜNİB Eğitim Fuarına Katıldı

Kazakistan’ın Almatı şehrinde gerçekleşen fuara, Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman’ın başkanlığında ki heyet katıldı. 30’a yakın üniversitenin katıldığı fuarı yaklaşık 2000 kişi ziyaret etti.

Ülkemize yönelik yabancı uyruklu öğrenci akışını artırmak ve böylece uluslararasılaşma vizyonumuza katkı sağlamak için katıldığımızı belirterek fuar ile ilgili bilgi veren Prof. Dr. Erman; KÜNİB eğitim fuarında akademik yöneticiler, sektör temsilcileri bir araya gelerek yeni işbirliği olanakları ve ikili anlaşmalar geçekleştirildiğini dile getirdi. Fuar sonunda gerçekleşen basın toplantısına katılan Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman toplantıda eğitim ile ilgili soruları yanıtladı.

Fuardan sonraki ziyaretlerin ilk durağı olan Al Farabi ile Yabancı Diller ve Mesleki Kariyer Üniversitesinde, tarihten gelen köklü bağlarla birbirine bağlı olan Türkiye ve Kazakistan arasında eğitim-öğretim ve kültür köprüsü olmak için ikili işbirliği anlaşmaları imzalandı.

Check Also

Küresel Boyutlarıyla Türkiye Ekonomisi ve Yükseköğretimin Geleceği Paneli

Üniversitemiz, 10. Yıl etkinlikleri kapsamında gerçekleşen “Küresel Boyutlarıyla Türkiye Ekonomisi ve Yükseköğretimin Geleceği Panel”inde rektörleri …