Çarşamba , 8 Temmuz 2020
Home 5 HABER VE DUYURULAR 5 Üniversitemiz ile Nileyn Üniversitesi arasında ikili iş birliği anlaşması imzalandı

Üniversitemiz ile Nileyn Üniversitesi arasında ikili iş birliği anlaşması imzalandı

Üniversitemiz ile Nileyn Üniversitesi arasında ikili iş birliği anlaşması imzalandı

Sudan’ın en büyük ikinci üniversitesi olan Nileyn Üniversitesi Rektörü Profesör Kamal Osman beraberindeki heyet ile Siirt Üniversitesi ile ikili anlaşma ve işbirliği yapmak üzere ziyarette bulundu. Siirt Üniversitesi ile Nileyn Üniversitesi arasında ikili iş birliği anlaşması imzalandı.

Nileyn Üniversitesi Rektörü Profesör Kamal Osman ile beraberindeki heyet, Siirt Üniversitesi’nin Kezer Yerleşkesinde Rektör Prof. Dr. Murat Erman ile görüştü. Görüşme esnasında heyetin yanı sıra Siirt Milletvekili Prof. Dr. Yasin Aktay, rektör yardımcıları, fakülte dekanları ve genel sekreter hazır bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Prof. Dr. Murat Erman, Siirt Üniversitesi’nin bölgenin parlayan yıldızı olmasının yanı sıra uluslararasılaşma hedefinde büyük bir misyona sahip olduğunu dile getirdi. Uluslararasılaşma hedefinde gerçekleştirmiş olduğumuz ziyaretler, tanıtım programları, ikili anlaşmalar ve fuarlar meyvesini vermiş durumda ve şuan Üniversitemizde 800’ü aşkın yabancı uyruklu öğrencimiz bulunmaktadır. Bugün de bu anlaşmalara bir yenisini eklemiş olacağız. Sudan’ın en büyük ikinci üniversitesi ile imzaladığımız ikili iş birliği anlaşması hem bizim için hem de onlar için faydalı olacaktır.” diyerek Siirt Üniversitesi olarak en kısa zamanda i-adei ziyarette bulunacaklarını ve ikili işbirliği anlaşmasını daha da kapsamlaştıracaklarını söyledi.

Nileyn Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamal Osman da Siirt Üniversitesi’ne gelmelerine vesile olan Prof Dr. Yasin Aktay’a teşekkür ederek başladığı konuşmasında; “İki üniversite arasındaki imzalanan ikili iş birliği anlaşması iki üniversite arasındaki ilişkileri artırmaya yönelik olacak. Öğrenci ve çalışanların değişimi, ortak araştırmaların yapılması gibi konuları kapsayacak. İlerde anlaşmasının kapsamını genişleterek ortak diploma anlaşmasıda imzalamak istiyoruz. Ayrıca Siirt Üniversitesi bünyesinde bulunan köklü bir geçmişe sahip Eğitim ile modern altyapılarıyla önemli çalışmalara imza atan Ziraat ve Veteriner fakülteleriyle ortak çalışmalar yapmak istiyoruz.” dedi.

Konuşmaların ardından Siirt Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, Nileyn Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamal Osman ve beraberindeki heyete hediye takdim ederek, konuklarla hatıra fotoğrafı çekti.


Check Also

Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman Yargıtay Başkanlığı’nı Ziyaret Etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman Yargıtay Birinci Başkanlığına seçilen Mehmet Akarca’yı makamında ziyaret etti.   Akarca’yı yeni …