Çarşamba , 27 Mayıs 2020
Home 5 Genel 5 Üniversitemiz Akademik Başarısını Arttırdı

Üniversitemiz Akademik Başarısını Arttırdı

Üniversitemiz, Web of Science kayıtları dikkate alınarak hazırlanan uluslararası kriterlere göre yapılan değerlendirmede bilimsel yayınlarda 124 devlet üniversitesi arasında 34. Sırada yer aldı.

Üniversitemizin kat ettiği bu başarı ile ilgili memnuniyetini dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman yaptığı açıklamada: “Üniversitemiz, Web of Science kayıtları dikkate alınarak öğretim üyesi başına düşen uluslararası makale sayısı (Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi) ve toplam öğretim elemanı başına düşen uluslararası makale sayısı olmak üzere iki farklı kategoride yapılan sıralamada 124 devlet üniversitesi arasında 34. sırada, ihtisaslaşma da 10 pilot üniversite arasında 3. sırada, 2007 yılında kendisi ile beraber kurulan 17 üniversite arasında 3. sırada ve 2006-2008 arasında kurulan 41 üniversite arasında 9. sırada yer almıştır. Ailemize katkı sağlayan tüm akademisyenlerimize teşekkür ediyorum. Akademik çalışmalarımızın artarak devam etmesini umut eder, akademisyen arkadaşlarıma çalışmalarında başarılar dilerim.” dedi.

Check Also

Rektörümüz, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı mesajı yayınladı

Mustafa Kemal Atatürk “Bütün ümidim gençliktedir” diyerek fikirleriyle ve emekleriyle Cumhuriyeti koruyacak, kollayacak ve ileriye …