Cumartesi , 18 Ocak 2020
Home 5 ÖĞRENCİ TOPLULUKLARI 5 Ulusal 2. Sosyal Bilimler Öğrenci Sempozyumu “Din, Kimlik ve Gelenek” gerçekleşti

Ulusal 2. Sosyal Bilimler Öğrenci Sempozyumu “Din, Kimlik ve Gelenek” gerçekleşti

Siirt Akademi Öğrenci Topluluğu ve Genç Beyinler Öğrenci Topluluğu tarafından organize edilen Ulusal 2. Sosyal Bilimler Öğrenci Sempozyumu “Din, Kimlik ve Gelenek” Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonunda gerçekleşti.

Sempozyuma Türkiye’nin her yerinden gelen öğrenciler; İlahiyat, Eğitim Bilimleri, Tarih, Edebiyat, İktisat ve Sosyoloji başta olmak üzere sosyal bilimlerin farklı alanlarından 50 bildiri sundu.

Sosyal Bilimler Öğrenci Sempozyumunun temel hedefinin öğrencilerimizin akademik gelişimlerine katkı sunarak onların entelektüel düzeylerini yükseltmek olduğunu belirten Siirt Akademi Öğrenci Topluluğu Başkanı öğrencimiz Muhammed Sena Uşen; Genç Beyinler ve Siirt Akademi Topluluklarının ortaklaşa düzenledikleri Sosyal Bilimler Öğrenci Sempozyumunun ikincisini düzenlemekten ve diğer illerden gelen misafir öğrencileri Siirt’te ağırlamaktan duyduklarını memnuniyeti dile getirdi.

Genç Beyinler Topluluk Başkanı öğrencimiz Ahmet Alakuş; geçen yıl ilkini düzenledikleri sempozyumun bugün ikincisini düzenlemiş olmanın gururunu yaşadıklarını belirterek; “Öğrenci sempozyumunu Siirt Üniversitesi’nde ekol haline getirmek niyetindeyiz ve bunu başaracağımıza inanıyoruz. Öncelikle düzenleme kurulu başkanı Ahmet Aktas hocamıza, üniversite yönetimine ve sempozyum çalışmalarında emeği geçen ve bizlere destek olan herkese teşekkür ederim. ” dedi.

Sempozyum Toplu Fotoğraf çekimi ardından son buldu.

Check Also

“Özel Yetenekli Öğrencilerin Eğitimine İlişkin İşbirliği Protokolü” imzalandı

Üniversitemiz ile Siirt İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında “Özel Yetenekli Öğrencilerin Eğitimine İlişkin İşbirliği Protokolü” …