Çarşamba , 22 Eylül 2021
Home 5 ETKİNLİKLER 5 Siirt’te, Uluslararası Bisiklet Turnuvası Düzenlendi

Siirt’te, Uluslararası Bisiklet Turnuvası Düzenlendi

Üniversitemizin organizatörlüğünde Uluslararası Bisiklet Turnuvası 7 Mayıs Pazar günü gerçekleşti. Siirt İl Kültür Müdürlüğü önünden başlayarak 10 kilometre uzaklıktaki Siirt Üniversitesi Kezer Yerleşkesinde son buldu. Turnuvada 270 bisikletçi kıyasıya mücadele etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman yarışmaya olan ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Sportif, sanatsal ve kültür faaliyetler, gençlerin birbirleriyle iletişim kurmalarına çok önemli katkılar sağlayacak.” dedi.

Turnuvadan önce Siirt’e ilk kez gelen yarışmacılar, Siirt hakkındaki düşüncelerini ve yarışma  heyecanlarını paylaştı.

Burundi Cumhuriyeti vatandaşı ve Siirt Üniversitesi öğrencisi Kitaronka Sefu, “Bu yarışma bizim için çok güzel bir şey. Sınav haftasında olduğumuz bu günlerde stres atmamız açısından güzel bir etkinlik oldu. Bu spor sağlığımız için de çok önemli. Bugün arkadaşlarımla yarışacağız. Birinci olmaya çalışacağım, herkese başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Yarışma sonunda, erkeklerde Ömer Çakmak birinci, İbrahim Gülmez ikinci ve Adem Akdemir üçüncü oldu. Kızlar da ise Emine Esmeray birinci, Mine Kızıltoprak ikinci ve Gamze Gerçi üçüncülük elde etti.

Dereceye girenlere ödüllerini Vali Mustafa Tutulmaz, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Taşkın ve İl Emniyet Müdürü Mustafa Tokyay verdi.

Uluslararası bisiklet turnuvası üniversitemiz dışında Valilik, belediye ve arasında bulunduğu çeşitli kurumların desteğiyle gerçekleşti.

Check Also

Rektörümüz “Araştırma Görevliliğinden Rektörlüğe Akademik Kariyer Deneyimleri” Webinar Programına Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak, Kariyer Araştırma Planlama ve Uygulama Merkezi (KAPUM) tarafından düzenlenen “Araştırma …