Çarşamba , 22 Eylül 2021
Home 5 ALT MANŞET 5 Siirt Üniversitesi’nin Yeni Kampüsü Öğrencilerini Bekliyor

Siirt Üniversitesi’nin Yeni Kampüsü Öğrencilerini Bekliyor

Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat ERMAN, Trt Radyo 1’e yaptığı açıklamada, Mühendislik – Mimarlık Fakültesi’nin bittiğini belirterek, Şubat 2013’te yeni binaya taşınacaklarını söyledi.

Üniversitenin Şubat 2013’te yeni yerine taşınacağını belirten Rektör Prof. Dr. Murat ERMAN : “ Kampüsümüzde inşaatlar hızla devam etmektedir. Gelinen noktada 22 derslik, 38 laboratuar ve 21.000 m2 kapalı alana sahip Mühendislik – Mimarlık Fakültesi eğitim ve öğretime hazır durumda. Fen – Edebiyat Fakültesi inşaatı 2013 yılı Eylül – Ekim aylarında, 1000 seyirci kapasiteli Kapalı Spor Salonumuz Haziran ayında ve 80 yataklı konukevimiz de Mart ayında bize teslim edilecek. Bununla birlikte Merkezi Laboratuarımız tamamlandı. Öğrenci yurtlarımız faaliyete geçti. Ayrıca yeni açılan fakültelerimizin fiziki alan ihtiyacını, derslik ve laboratuar ihtiyacını karşılayacak bina inşa etme ile ilgili projelerimiz var. Fakat en büyük hedeflerimizden biri Üniversitemize bir kongre kültür binası ve kütüphane binası kazandırmaktır. Sosyal etkinliklerimizi yeni binamızda düzenleme şeklinde bir arzumuz da mevcuttur.” diye konuştu.

Check Also

Rektörümüz “Araştırma Görevliliğinden Rektörlüğe Akademik Kariyer Deneyimleri” Webinar Programına Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak, Kariyer Araştırma Planlama ve Uygulama Merkezi (KAPUM) tarafından düzenlenen “Araştırma …