Cumartesi , 24 Ekim 2020
Home 5 ETKİNLİKLER 5 Siirt Üniversitesi’nde Yamaç Paraşütü Kursu

Siirt Üniversitesi’nde Yamaç Paraşütü Kursu

Üniversitemizde Türk Hava Kurumu (THK) ve Üniversitemizin Doğa ve Spor Kulübü işbirliğiyle yamaç paraşütü kursu açıldı. Yamaç paraşütü kursu açılışına Siirt Valisi Ahmet Aydın ve Sayın Rektörümüz Murat Erman katıldı.

Yamaç paraşütü kursu, slayt gösterisiyle başladı. Koordinatörün kurs hakkında verdiği bilgiden sonra açılış konuşmasını Üniversitemiz Rektörü Sayın Murat Erman yaptı. Konuşmasında: “Bu tür faaliyetlerin öğrencilerimizin kendilerini geliştirmesi ve üniversitemize büyük katkı sağlayacağından, üniversite olarak bu tür faaliyetlere destekleyeceğimizi bildirir ve öğrencilerin kursta görmüş oldukları eğitimi değişik platformlara da taşımalarını temenni ederiz.” dedi.

Açılışa katılan Siirt Valisi Ahmet Aydın yamaç paraşütü kursu temalı konuşmasında: “Siirt doğal güzellikleri bakımından çok zengin bir ilimiz. Sahip olduğumuz bu doğal güzellikleri turizm açısından da değerlendirmemiz gerekiyor. Bu amaçla Türk Hava Kurumu ile Siirt Üniversitesi işbirliğinde bir kurs açmış bulunuyoruz. İlkbaharda bir kurs daha açacağız. Siirt’te yamaç paraşütü, rafting ve benzeri sporları yaygınlaştıracağız.” dedi.

22 kursiyerin katılacağı Türk Hava Kurumu ve Siirt Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan yamaç paraşütü kursu, Üniversitemizin Kamelyasında 5-18 Kasım tarihleri arasında eğitim dersi verecek.

Check Also

Film Festivali gezici sinema tırı yerleşkemizde

Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak ve Prof. Dr. Yasin Aktay, 3. Siirt Uluslararası Kısa Film …