Pazar , 27 Mayıs 2018
Anasayfa 5 ETKİNLİKLER 5 Siirt Üniversitesinde Çanakkale Haftası Etkinlikleri

Siirt Üniversitesinde Çanakkale Haftası Etkinlikleri

siubasin-etkinlik-canakkale-anma-haftasi (2)

Tarih bilinci oluşturma adına  1. Dünya Savaşı içinde meydana gelen ve bir metrekareye altı bin merminin düştüğü Çanakkale Zaferinin kazanıldığı bir ülkenin efradı olan gençlerimizin bu zaferi eksiksiz olarak bilmesi gerektiğinin bilinci içerisinde,  milletimiz için hüzün, heyecan ve gurur günü olan Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi’nin 100. yıl dönümünü anmak üzere üniversitemizde bir dizi programlar gerçekleştirildi.

siubasin-etkinlik-gazi-universitesi-canakkale-haftasi

16 Mart Pazartesi günü Çanakkale Zaferi ile ilgili belgesel gösteriminin ardından Siirt Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi öğretim elemanlarının katıldığı Çanakkale Savaşı paneli düzenlendi. Etkinlikte ayrıca Çanakkale savaşında kullanılan malzemeler ve görseller de sergilendi.


siubasin-etkinlik-canakkale-anma-haftasi (4)

18 Mart Çarşamba günü ise Eğitim Fakültesi öğrencilerinin hazırladığı Çanakkale programında Çanakkale atmosferi öğrencilerimize türküler ve şiirler ile yaşatılmaya çalışıldı. Çanakkale ile bütünleşen “fotoğraflar ve türküler” eşliğinde döneme ait yaşananlar anlatıldı. Ardından Çanakkale Cephesinde milletimizin inanç ve birlik beraberliğine vurgu yapan “En Güçlü Silah” adlı tiyatro oyunun gösterildi. Öğrencilerin sergilediği tiyatro, salonda duygu dolu anlar yaşatırken, gösteri salondakilerin büyük beğenisini topladı

siubasin-etkinlik-canakkale-anma-haftasi (3)

20 Mart Cuma günü Sosyal ve Kültürel Gelişim Topluluğunun organize ettiği gecede şiirler, ilahiler ve Kuran tilaveti eşliğinde Çanakkale Şehitleri anıldı.

siubasin-etkinlik-canakkale-anma-haftasi (5) siubasin-etkinlik-canakkale-anma-haftasi (6)

Check Also

Üniversitemiz Takımları Türkiye Şampiyonası’ndan ve Süper Lig Mücadelesinden Alınlarının Akıyla Çıktı

Üniversitemiz spor takımları başarıdan başarıya koşuyor. Sporcularımız, nefes kesen mücadeleleriyle Türkiye’nin dört bir yanından gelen …