Cuma , 21 Şubat 2020
Home 5 ETKİNLİKLER 5 Siirt Üniversitesinde Bayramlaşma Töreni Yapıldı

Siirt Üniversitesinde Bayramlaşma Töreni Yapıldı

Siirt Üniversitesi akademik yemekhanesinde geleneksel bayramlaşma töreni düzenlendi.

Siirt Üniversitesi Rektörlüğünce bu yıl dördüncüsü düzenlenen törene Rektör Prof. Dr. Murat Erman, yanı sıra fakülte dekanları, idari ve akademik personel katıldı.

Törene katılanların tek tek bayramını kutlayan Rektör Erman ardından konuşma yaptı.

Bayramların bir sevgi ve kucaklaşma günü olduğunu dile getiren Rektör Erman, bayramlaşmaya katılmalarından çok mutlu olduğunu kaydederek, törene katılanlara teşekkür etti.

Bu bayramın biraz buruk geçtiğini belirten Rektör Erman; “Yanı başımızda yine din kardeşlerimizin olduğu ülkelerde yaşanan acı, hepimizi maalesef üzüyor.  İslam dininde kan, şiddet, terör yoktur. Birileri İslam dini adına bunları yaptıklarını söylüyor ve en büyük zararı da İslam dinine veriyorlar.

Bayrama buruk gönüllerle giren insanların hüzün ve acılarını yüreklerimizde taşımaktayız. Bu duygu ve düşüncelerle herkesin Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, bayramın insanlık için barışa, sevgiye, kardeşliğe vesile olmasını temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

siirt-universitesi-geleneksel-bayamlasma-toreni-kurban-bayrami

Check Also

Araştırma Görevlimiz Dr. Ersin Çiçek, Japon Atom Enerjisi Ajansı’nın projesine resmi üye olarak katıldı

Fen Edebiyat Fakültemiz Fizik bölümü Araştırma Görevlisi Dr. Ersin Çiçek Japonya’da Yüksek Enerji Hızlandırıcı Araştırma …