Çarşamba , 30 Eylül 2020
Home 5 ETKİNLİKLER 5 Siirt Üniversitesinde Bayramlaşma Töreni Yapıldı

Siirt Üniversitesinde Bayramlaşma Töreni Yapıldı

Siirt Üniversitesi akademik yemekhanesinde geleneksel bayramlaşma töreni düzenlendi.

Siirt Üniversitesi Rektörlüğünce bu yıl dördüncüsü düzenlenen törene Rektör Prof. Dr. Murat Erman, yanı sıra fakülte dekanları, idari ve akademik personel katıldı.

Törene katılanların tek tek bayramını kutlayan Rektör Erman ardından konuşma yaptı.

Bayramların bir sevgi ve kucaklaşma günü olduğunu dile getiren Rektör Erman, bayramlaşmaya katılmalarından çok mutlu olduğunu kaydederek, törene katılanlara teşekkür etti.

Bu bayramın biraz buruk geçtiğini belirten Rektör Erman; “Yanı başımızda yine din kardeşlerimizin olduğu ülkelerde yaşanan acı, hepimizi maalesef üzüyor.  İslam dininde kan, şiddet, terör yoktur. Birileri İslam dini adına bunları yaptıklarını söylüyor ve en büyük zararı da İslam dinine veriyorlar.

Bayrama buruk gönüllerle giren insanların hüzün ve acılarını yüreklerimizde taşımaktayız. Bu duygu ve düşüncelerle herkesin Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, bayramın insanlık için barışa, sevgiye, kardeşliğe vesile olmasını temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

siirt-universitesi-geleneksel-bayamlasma-toreni-kurban-bayrami

Check Also

Prof. Dr. Nihat ŞINDAK, “Siirt Üniversitesi Rektörü” olarak atandı

    Üniversitemiz Rektörlüğüne 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 13’üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşknlığı Kararnamesinin …