Çarşamba , 22 Eylül 2021
Home 5 HABER VE DUYURULAR 5 Siirt Üniversitesi Basketbol Erkek Takımı Bölge İkincisi Oldu

Siirt Üniversitesi Basketbol Erkek Takımı Bölge İkincisi Oldu

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Üniversitelerarası Futbol 2. Lig grup müsabakaları sonucunda Siirt Üniversitesi basketbol erkek takımı bölge ikincisi oldu.

23 – 27 Aralık tarihlerinde Bitlis üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleşen müsabakalara Bitlis Üniversitesi, Siirt Üniversitesi, Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Adıyaman Üniversitesi, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi ve Batman Üniversitesi katıldı.

Müsabakalar sonucu Siirt Üniversitesi basketbol erkek takımını makamında kabul eden Rektör Prof. Dr. Murat ERMAN sporculara hitaben yaptığı konuşmada: ‘’Üniversitede görmüş olduğunuz derslerin yanı sıra üniversitemizin sportif faaliyetlerine katıldığınız için teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz ki üniversitemizin en hızlı gelişen alt yapılarından biride spor alt yapısıdır. Bundan sonra da üniversitemizin çeşitli spor dallarındaki takımlarıyla kulüpleşme yoluna giderek profesyonel liglere katılmayı ve Siirt Üniversitesini sporda da marka haline getirmeyi hedeflemekteyiz. Siz değerli öğrencilerimizi basketbol müsabakalarında göstermiş olduğunuz başarıdan ve kazandırdığınız ikincilikten ötürü sizleri tebrik ediyor başarılarınızın devamını diliyorum.”dedi.

siubasin-spor-basketbol-takimi-sampiyon-oldu

Check Also

Rektörümüz “Araştırma Görevliliğinden Rektörlüğe Akademik Kariyer Deneyimleri” Webinar Programına Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak, Kariyer Araştırma Planlama ve Uygulama Merkezi (KAPUM) tarafından düzenlenen “Araştırma …