Çarşamba , 22 Eylül 2021
Home 5 MANŞET 5 Siirt Üniversitesi 7. Mezuniyet Töreni

Siirt Üniversitesi 7. Mezuniyet Töreni

Bu sene 7. mezunlarını veren Siirt Üniversitesi, yetiştirdiği öğrencileri ile ülkemizin yüksek öğretiminde ağırlıklı bir yer edinmeyi başardı.

Siirt Üniversitesi ailesi olarak memlekete münevver insanlar yetiştirmenin haklı gururunu yaşadığımız bu günde memleketin dört bir yanına aydınlık bir Türkiye’nin teminatı olarak gönderdiğimiz 1600 öğrencimizin mezuniyeti gerçekleştirildi. Siirt Üniversitesi Merkez Kampüsünde düzenlenen mezuniyet törenine, öğrencilerin ve ailelerinin coşkulu kalabalığına sahne oldu.

Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından okulu birincilikle bitiren Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği bölümünden Hikmet Deniz’in konuşması ile başladı. Konuşmasının ardından okul birincisi Hikmet Deniz, mezuniyet kütüğüne plaket çaktı.

Rektör Prof. Dr. Murat ERMAN, üniversite ve fakülteler bazında dereceye giren öğrencilere ömür boyu başarı ve esenlikler dileyerek başladığı konuşmasında “Bilim ve teknolojinin baş döndürücü bir şekilde hızla devam ettiği dünyamızda üniversiteler toplumsal ve kültürel dönüşümün baş lokomotifi olarak ön plana çıkmaktadırlar. Bu anlamda 2007 yılında kurulan Siirt Üniversitemiz bölgenin umudu olmak halkımızla bütünleşme, bölgenin sorunlarına çözüm üretmede önemli bir faktördür. Üç fakülte ile eğitim ve öğretim hayatına başlayan üniversitemiz son 1,5 yıl içerisinde İlahiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Ziraat Fakültesi ve Veteriner Fakültesini ile fakülte sayısını 7’ye çıkarmış bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Yabancı Diller Yüksek Okulu, Beden Eğitim ve Spor Meslek Yüksek Okulu ile Yüksek Okul sayısını da 3’e çıkarmıştır. Yeni açılan Araştırma ve Uygulama Merkezleri ile bölgemizde birçok alanda yaşanan sorunların çözümünü kolaylaştırmıştır.” dedi.

Rektör Erman konuşmasının sonunda bu zorlu süreçte mezun olan öğrencilere, maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen ailelere,  akademisyenlere ve idari personele öğrencilere katkılarından dolayı ayrı ayrı teşekkür etti.

Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. Fakültelerini dereceyle bitiren üniversite birincisi öğrenciler başarı belgelerini törene katılan üniversite rektörlerinin elinden aldı. Tüm öğrencilerin mezuniyet belgelerinin almasının ve mezuniyet andı okunmasının ardından öğrenciler keplerini atarak mezuniyetin tadını çıkardı.

siirt-universitesi-2014-mezuniyet-toreni-01siirt-universitesi-2014-mezuniyet-toreni-02siirt-universitesi-2014-mezuniyet-toreni-03siirt-universitesi-2014-mezuniyet-toreni-04siirt-universitesi-2014-mezuniyet-toreni-05siirt-universitesi-2014-mezuniyet-toreni-06siirt-universitesi-2014-mezuniyet-toreni-07siirt-universitesi-2014-mezuniyet-toreni-08siirt-universitesi-2014-mezuniyet-toreni-09

Check Also

Rektörümüz “Araştırma Görevliliğinden Rektörlüğe Akademik Kariyer Deneyimleri” Webinar Programına Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak, Kariyer Araştırma Planlama ve Uygulama Merkezi (KAPUM) tarafından düzenlenen “Araştırma …