Cuma , 18 Ocak 2019
Anasayfa 5 HABER VE DUYURULAR 5 Sahipsiz Hayvanların Kısırlaştırma ve Tedavilerine Yönelik İşbirliği Protokolü İmzalandı

Sahipsiz Hayvanların Kısırlaştırma ve Tedavilerine Yönelik İşbirliği Protokolü İmzalandı

Üniversitemiz Hayvan Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi (HAYMER) ile Siirt Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü arasında sokak hayvanlarının korunması ve tedavisine yönelik “Sahipsiz Hayvanların Kısırlaştırma ve Tedavilerine Yönelik İşbirliği” protokolü imzalandı.

Üniversitemiz Rektörlüğünde makamında gerçekleşen törende, protokolü Siirt Belediye Başkanı Ceyhun Dilşad Taşkın ve Rektör Prof. Dr. Murat Erman imzaladı.

İş birliği protokolüne göre; yaralı olduğu için vatandaşlar tarafından Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğüne götürülen hayvanlar, belediye yada vatandaşlar tarafından hayvan hastanemize getirilerek  gerekli tedavi ve bakımları yapılabilecek. Tedavi edilen hayvanlara küpe takılarak kayıt altına alınmaları da sağlanacak.

Protokol hakkında demeç veren Siirt Belediye Başkan V. Ceyhun Dilşad Taşkın; “Şehrimizdeki bakıma ihtiyacı olan sahipsiz hayvanlarımızın gereken tedaviyi alabilmesi için üniversitemizle bu bir protokolü imzaladık. Bu sayede ilimizde ki sahipsiz sokak hayvanlarıyla da ilgili rahatsızlıkları giderebileceğiz.” dedi.

“İlimiz, önemli bir açığı daha üniversitemiz sayesinde kapatılabilecek.”

Üniversitemiz ve Siirt Belediyesinin ortaklaşa yaptığı çalışmalardan memnuniyetini dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman; “Açıldığı günden beri hızla büyüyen veteriner fakültemiz, hayvan hastanesinin de açılması ve yeterli donanıma sahip olması ile birlikte ilimizin, önemli bir açığı daha üniversitemiz sayesinde kapatılabilecek. Yeni bir hizmet anlayışı ile çalışmalarına devam eden Sayın başkanımıza şehrimize gösterdiği bu ilgiden dolayı teşekkür ediyorum ve protokolün hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” dedi.

İmza Törenine Siirt Belediye Başkan V. Ceyhun Dilşad Taşkın, Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Aytek, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Nihat Şındak, Veteriner Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Tekin Şahin, Dekan Yrd.  Dr. Mustafa Barış Akgül, Genel Sekreterimiz Dr. Öğretim Üyesi Adnan Memduhoğlu, Siirt Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü katıldı.

Check Also

Üniversitemiz ve Siirt İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde Eğitimciler Buluşması Gerçekleşti.

İlimizin eğitim sorunlarını, işbirliği imkânlarını ve öğretmenlik uygulamasını tartışmak üzere Üniversitemiz ve Siirt İl Milli …