Salı , 19 Ocak 2021
Home 5 REKTÖRLÜK 5 Rektörümüz, Dünya Engelliler Günü mesajı yayınladı

Rektörümüz, Dünya Engelliler Günü mesajı yayınladı

3 Aralık, toplumumuzun önemli bir parçası olan engelli bireylerimizin hayata eşit şekilde katılımlarını sağlayabilmek için 1992 yılından bu yana kutlanmaktadır.

Engelli vatandaşlarımızın topluma, sosyal hayata katılımlarını sağlanmak ve hayat standartlarının yükseltilmesi, çağdaş toplum anlayışının bir parçasıdır. Eğitim için engel yok görüşünü benimseyen bir üniversite olarak yerleşkelerimizi ve eğitim alanlarımızı erişilebilir hale getirerek YÖK 2019 Engelsiz Üniversite Ödülleri kapsamında “Mekânda Erişim Bayrak Ödülü”  aldık.  Üniversitemizdeki tüm imkanları seferber ederek engelli öğrencilerimizin/bireylerin rahatlıkla yararlanmasını sağlayacak düzenlemeleri hayata geçirmeye de devam ediyoruz.

Bu vesileyle engelli vatandaşlarımızı ve kıymetli ailelerini saygıyla selamlıyor, iş ve eğitim hayatında olduğu kadar sosyal hayatta da onların destekçisi olduğumuzu belirterek 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü tebrik ediyorum.

 

Check Also

Üniversitemizin TÖMER öğrencileri yeni yılı kutladı 

Üniversitemizin Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) öğrencileri yeni yılı kutladı.  Dünyayı etkisi altına …