Pazar , 15 Eylül 2019
Home 5 Genel 5 Rektörümüz Prof. Dr. Murat ERMAN’ın, 19 Mayis Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesaji

Rektörümüz Prof. Dr. Murat ERMAN’ın, 19 Mayis Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesaji

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. Yılını yaşadığımız bugünde, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtuluş mücadelesinin bir meşalesi olarak; Samsun’a çıkışının yıl dönümünü kutlamaktayiz.

Geleceğin güvencesi olan gençleri en iyi biçimde yetiştiren, onlara değer veren, yarınlara hazırlayan milletler geleceğe güvenle bakabilirler. Bugün bizlere düşen görev; dinine, diline, kültürüne bağlı, hür düşünceli, toplumdan ve dünyadan haberdar, gelişmelere açık gençler yetiştirmek ve böylece büyük ülkemizi medeniyetin beşiği haline getirmektir. Bu kutlu günün “Türk Gençliğine”, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından bayram olarak armağan edilmesi, onlara verdiği değerin ayrı bir göstergesidir. Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yılını kutluyor ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.”

Rektör Prof. Dr. Murat ERMAN

Check Also

Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman’ın Kurban Bayramı Mesajı

Bayramlar; ihtiyaç sahibi kardeşlerimize yardım eli uzattığımız, üzüntülerimizi, mutluluklarımızı paylaştığımız, inancı ve ibadeti manevi bir …