Çarşamba , 12 Aralık 2018
Anasayfa 5 MANŞET 5 Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman’ın 15 Temmuz Mesajı

Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman’ın 15 Temmuz Mesajı

Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yuvalanmış olan FETÖ mensuplarının, emir komuta zincirinin dışına çıkarak başlatmış oldukları darbe girişimi necip milletimiz ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin şerefli mensupları ile birlikte bastırıldı. Ülkemiz ve milletimiz açısından tarihi bir gün olan 15 Temmuz 2016 ‘da halkımız darbeci hainlerin oyunlarını bozarak bir destan yazdı.

Vatanımızın milli birlik, beraberlik ve bağımsızlığını ortadan kaldırmayı hedefleyen silahlı darbe teşebbüsünü bizzat engelleyen milletimizle, 15 Temmuz Destanı’nın birinci yıl dönümünde gazilerimizi ve şehitlerimizi minnetle anıyorum.

Meclisimizin bombalandığı, sivil vatandaşların kurşunlandığı, silah arkadaşlarına namluların çevrildiği bu menfur günün yıldönümünde düzenlenecek olan etkinliklerle bir kez daha aziz milletimizi ülkemize ve demokrasimize sahip çıkmaya davet ediyorum.

Rektör
Prof. Dr. Murat Erman

Check Also

“II. Uluslararası Kimya ve Kimya Mühendisliği ve Uygulamaları” kongresi düzenlendi

Üniversitemiz  Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği bölümü; son yıllarda sosyal ve bilimsel faaliyetlerine Uluslararası kongreler düzenleyerek …