Salı , 20 Kasım 2018
Anasayfa 5 HABER VE DUYURULAR 5 Rektörümüz Merkezi Asya Üniversiteler Birliği Genel Kurul Toplantısına Katıldı

Rektörümüz Merkezi Asya Üniversiteler Birliği Genel Kurul Toplantısına Katıldı

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, Merkezi Asya Üniversiteler Birliği Genel Kuruluna katıldı. 16 ülkeden 60 üye üniversitenin katılımıyla 15-16 Kasım 2017 tarihlerinde İran’ın Erdebil kentinde, Mohagheghe Erdebil Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlendi.

Kongrenin ilk gününde Mohagheghe Erdebil Üniversitesi öğrenci ve akademisyenlerine yönelik Üye Üniversiteleri Fuarı düzenlendi. Üye Üniversite delegelerinin katılımıyla açılış töreni ve “Yükseköğretimde Uluslararasılaşma” konulu seminer düzenlendi. Seminerde Kırgızistan- Türkiye Manas Üniversitesi, Mohagheghe Erdebil Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversiteleri temsilcileri paylaşımda bulundu.

Programın ikinci gününde Merkezi Asya Üniversiteler Birliği Genel Kurulu düzenlendi. Genel kurulda birliğin çalışmaları ve faaliyetleri, Yönerge görüşmeleri yapıldı. Birlik çalışmaları kapsamında Öğrenci ve Öğretim Üyesi Değişim Programı, Ortak Yüksek Lisans Programı, yaz okulu, öğrenci konseyi çalışmaları ve birlik içinde yapılması düşünülen diğer akademik, sportif ve kültürel faaliyetler konuşuldu.

Gerçekleşen toplantıya üniversitemiz ve ev sahibi Mohagheghe Erdebil Üniversitesi dışında; Manas Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Ardahan Üniversitesi,  Kırıkkale Üniversitesi,  Giresun Üniversitesi,  Ağrı  İbrahim Çeçen Üniversitesi,  Bitlis Eren Üniversitesi rektörleri ve temsilcileri katıldı.

 

Check Also

Siirt Üniversitesi Tercih ve Tanıtım Günleri Başlıyor

Üniversitemiz “Tercih ve Tanıtım Günlerinde” aday öğrencileri, velileri ve öğretmenlerini 07-14 Ağustos 2018 tarihleri arasında …