Pazar , 25 Temmuz 2021
Home 5 Genel 5 Rektörlük Devir Teslim Töreni Yapıldı

Rektörlük Devir Teslim Töreni Yapıldı

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından Üniversitemiz Rektörlüğüne atanan  Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Nihat Şındak, görevi Rektör v. Prof. Dr. Cemalettin Erdemci’den devir aldı.

Rektörlük makamında gerçekleşen Rektörlük Devir-Teslim töreni sosyal mesafe kuralları içerisinde yapıldı.

Prof. Dr. Cemalettin Erdemci, Rektör Prof. Dr. Nihat Şındak’a yeni görevinde başarılar dileyerek: “ Üniversitemize 8 yıldır beraber emek veriyoruz. Üniversitemizin Tarım ve Hayvancılık alanında ihtisas üniversitesi olması için verdiğiniz emekler takdire şayan bu görevi iyi bir şekilde yürüteceğinize canı gönülden inanıyorum ve hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Rektör v. Prof. Dr. Cemalettin Erdemci konuşmasının ardından rektörlük cübbesini Üniversitemizin yeni Rektörü Prof. Dr. Nihat Şındak’a giydirdi.

Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Nihat Şındak, yaptığı hizmetlerden dolayı Rektör v. Prof. Dr. Cemalettin Erdemci’ye teşekkür ederek; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan beyefendinin tensipleriyle, öğretim üyesi olarak hizmet ettiğim üniversiteme rektör olarak atanmaktan gurur ve onur duyuyorum. Uzun yıllardır birlikte çalışmaktan dolayı mutluluk duyduğum çok değerli hocamız Prof. Dr. Cemalettin Erdemci ile  bundan sonrada bilirlikte çalışarak Üniversitemizi bilimin ışığında daha ileriye taşımaya devam edeceğiz.” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak, Rektör v. Prof. Dr. Cemalettin Erdemci’ye çiçek takdim etmesi ardından tören son buldu.

 

Check Also

Rektörümüz “Araştırma Görevliliğinden Rektörlüğe Akademik Kariyer Deneyimleri” Webinar Programına Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak, Kariyer Araştırma Planlama ve Uygulama Merkezi (KAPUM) tarafından düzenlenen “Araştırma …