Perşembe , 16 Ağustos 2018
Anasayfa 5 HABER VE DUYURULAR 5 Rektör Prof. Dr. Murat Erman’ın Kurban Bayramı Kutlama Mesajı

Rektör Prof. Dr. Murat Erman’ın Kurban Bayramı Kutlama Mesajı

Kardeşlik ve sevgi bağlarının güçlendiği, hoşgörü ve yardımlaşma duygularının en güzel örneklerinin sergilendiği bayramlar; birlik ve beraberliğin, manevi ve insani değerlerin yoğun olarak yaşandığı müstesna günlerdir. Birlik ve dayanışma ruhunun vücut bulduğu, ortak değerlerimizin hatırlandığı bir Kurban Bayramını daha idrak etmenin mutluluğu içerisindeyiz.

Küskünlüklerin unutulduğu, dargınlıkların yerini barışa bıraktığı bu güzel günleri fırsat bilip, toplumsal hayata dair değerleri hatırlamak, geleceğe yönelik umut ve inançların artması adına büyük anlam taşımaktadır. İnancı ve ibadeti manevi bir atmosfer içerisinde buluşturan bu nadir günlerde, bayram sevincini hissetmek, çoğaltmak gerekmektedir. Ayrım yapmadan herkesi ortak etmek, kimseyi bu sevincin dışında bırakmamaya gayret etmek hayatın her safhasında devam ettirilmesi gereken bayramın ruhuna uygun olan ve bizimde ruhumuza huzur verecek davranışlardır.

Bir yandan Kurban Bayramı’nı idrak edip bu müstesna günlere ulaşabilmenin mutluluğunu yaşarken diğer yandan da İslam coğrafyasında yaşanan şiddet, terör, savaş ve göçlerin acısını yaşamaktayız. İnsanların içerisinde bulundukları bu durum bayram sevincini buruk geçirmemize sebep olmaktadır.

Bizleri derinden üzen gözyaşı, kan ve şiddetin durması böylece insanlığın huzur ve barışa kavuşması temennisi ile personellerimizin, öğrencilerimizin, Siirtli hemşerilerimizin, Milletimizin ve tüm İslam aleminin Kurban Bayramını kutluyorum.

Prof. Dr. Murat Erman
Rektör

Check Also

Muhteşem Üçlü: Doğa, Geometri ve Öğretim Projesi

Üniversitemiz tarafından hazırlanan Muhteşem Üçlü: Doğa, Geometri ve Öğretim Projesi ile öğrencilere doğada geometri eğitimi …