Pazar , 23 Eylül 2018
Anasayfa 5 HABER VE DUYURULAR 5 Rektör Prof. Dr. Murat Erman’dan Dünya Engelliler Günü mesajı

Rektör Prof. Dr. Murat Erman’dan Dünya Engelliler Günü mesajı

Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Rektör Prof. Dr. Murat Erman, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında; “Engelli vatandaşlarımızın yaşadığı sorunlar sadece kendilerinin değil bir bütün halinde tüm toplumun sorunudur ve bu konuda duyarlılık göstermek hepimizin görevidir.

Engelli vatandaşlarımızın hayatın bütün alanlarında aktif bir biçimde yer alabilmesinin bilinci ile üzerimize yüklenen sorumlukların farkında olarak, vatandaşlarımıza yardımcı olmak, toplumsal farkındalık yaratmak, onlara toplumsal yaşamda zorluk çıkaran engelleri gidermek ve onları rehabilite etmek üniversitemizin bilim üretmek, insan yetiştirmek misyonlarının yanındaki asli görevlerindendir.

Bu bilinç ile hareket eden üniversitemiz “Engelsiz Üniversite” olabilmek için gerekli hamleleri yapmış ve bu konuda projeler üretmeye devam etmektedir. Engelli öğrenci ve personellerimiz için eğitim ve çalışma şartlarını düzenleyerek, bu hususta yaşanan sıkıntıları aşma gayreti içerisindedir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta öğrencilerimiz ve personellerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımızın ‘’3 Aralık Dünya Engelliler Günü’’nü kutlarım.” dedi

Check Also

Siirt Üniversitesi Tercih ve Tanıtım Günleri Başlıyor

Üniversitemiz “Tercih ve Tanıtım Günlerinde” aday öğrencileri, velileri ve öğretmenlerini 07-14 Ağustos 2018 tarihleri arasında …