Perşembe , 24 Haziran 2021
Home 5 HABER VE DUYURULAR 5 Rektör Prof. Dr. Murat Erman, yerel ve ulusal basın temsilcileriyle bir araya geldi

Rektör Prof. Dr. Murat Erman, yerel ve ulusal basın temsilcileriyle bir araya geldi

Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat ERMAN, Kezer Yerleşkesi konuk evinde yerel ve ulusal basın temsilcileriyle öğle yemeğinde bir araya geldi.

2012-2016 yılları arasındaki akademik ve idari personel sayıları, mevcut öğrenci sayıları, akademik birimlerdeki gelişim, uluslararasılaşma, ar-ge faaliyetleri, üniversitede gerçekleşen sosyal ve kültürel etkinlikler, üniversitenin bilişim alt yapısı, tamamlanan projeler ve yapımı devam eden projeler hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

Siirt Üniversitesinin gelişim süreciyle ilgili basına bilgi veren Rektör Murat Erman, üniversitenin akademik ve idari birim sayısını arttırarak gelişmesini hızlı bir şekilde sürdürdüğünü, 2012-2016 arasında akademik personel sayısındaki artışın yüzde 400, idari personel sayısındaki yüzde 107 önlisans, lisans ve lisans Üstü öğrenim gören toplam öğrenci sayısının ise 10 bini geçtiğini bu sayının önümüzdeki yıl 13 bini bulacağını belirtti.

Pervari’de meslek yüksekokulu açılması yönündeki senato kararının YÖK’e ulaştığını belirten Prof. Dr. Murat ERMAN, özellikle arıcılığın gelişmesi ve yerel dinamiklerle ilgili bölümlerde eğitim öğretim gerçekleştirmek istediklerini belirtti. Ayrıca Tillo’da ilahiyat fakültesine bağlı İslami araştırmalar merkezi kurulması talebini de değerlendireceklerini ifade etti.

Yabancı uyruklu öğrencilerin Üniversitenin uluslar arasılaşması açısından çok önemli olduğu belirten Murat ERMAN, Siirt Üniversitesinin ar-ge ve uluslararasılaşma çalışmalarında istenilen seviyeye ulaşmaması durumunda diğer üniversitelerle rekabet edemez bir konuma geleceğini, bu çalışmaları çok önemsediklerini Uluslar arası ilişkiler ofisi ve Türkçe eğitim merkezini bu sebeple kurduklarını söyledi.

2016-2017 hedeflerine de değinen Rektör ERMAN:“Üniversitemiz uluslararasılaşma ve arge noktasında kendine önemli hedefler koymuştur. Tıp fakültesiyle ilgili YÖK’ten beklentilerimiz devam ediyor. Taleplerimizi ilgililere iletmiş bulunmaktayız. Hukuk Fakültesinin de kurulması üniversitenin gelişimine ivme kazandıracaktır. 2016-2017 eğitim yılı için lisans düzeyinde 8 bölüm için başvuruda bulunacağız önlisans 3 bölüm için başvurumuz olacak.  Ayrıca eğitim bilimleri enstitüsü kurulması gibi bir planımız var. Bunlar gerçekleşmesi durumunda üniversitemize çok büyük bir kazanım sağlamış olacak.” dedi.

Toplantı soru cevap kısmı ve hediye takdiminin ardından sona erdi.

rektor-murat-erman-basin-toplantisi-duzenledi-siirt-universitesi (1) rektor-murat-erman-basin-toplantisi-duzenledi-siirt-universitesi (2) rektor-murat-erman-basin-toplantisi-duzenledi-siirt-universitesi (3) rektor-murat-erman-basin-toplantisi-duzenledi-siirt-universitesi (4) rektor-murat-erman-basin-toplantisi-duzenledi-siirt-universitesi (5) rektor-murat-erman-basin-toplantisi-duzenledi-siirt-universitesi (6) rektor-murat-erman-basin-toplantisi-duzenledi-siirt-universitesi (7) rektor-murat-erman-basin-toplantisi-duzenledi-siirt-universitesi (8) rektor-murat-erman-basin-toplantisi-duzenledi-siirt-universitesi (9)

 

Check Also

Rektörümüz “Araştırma Görevliliğinden Rektörlüğe Akademik Kariyer Deneyimleri” Webinar Programına Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak, Kariyer Araştırma Planlama ve Uygulama Merkezi (KAPUM) tarafından düzenlenen “Araştırma …