Cumartesi , 20 Temmuz 2019
Home 5 Genel 5 Rektör ERMAN, Yerel ve Ulusal Basın Mensuplarını Ziyaret Etti

Rektör ERMAN, Yerel ve Ulusal Basın Mensuplarını Ziyaret Etti

Prof. Dr. Murat ERMAN, Siirt’te yayın yapan yerel ve ulusal  basın temsilcilerini ziyaret etti. Siirt Üniversitesi hakkındaki soruları yanıtlayan Rektör Erman; Hedef ve projeleri hakkında bilgi verdi. Projelerle üniversitesinin yapısını geliştirmeyi hedeflediklerini belirtti. Ayrıca Akademik açıdan  “Araştırma Projeleri” ve “Üniversite-Sanayi İşbirliği” gibi konuları çok fazla önemsediklerini, bununla bağlantılı olarak Üniversite hakkında sevindirici gelişmelerin yaşanacağını ifade etti. Üniversitede birçok projelere start verildiğine değinen Rektör Erman;

“Şuan gündemimizde Gençlik ve Spor Bakanlığı ile imzalanan protokol ile üniversiteye Stadyum kazandırılması, Çevre ve Orman Bakanlığı ile imzalanan protokol ile Kezer Kampüsünün ağaçlandırılması ve Diyanet İşleri Başkanlığı imzalanan protokol ile kampüse Cami yapılması gibi projeler bulunmaktadır. İnşaatların bir kısmına başladık bir kısmına da daha yeni projelendirdik .Malumunuzdur ki bunlar uğraş ve zaman isteyen projeler. Havaların düzelmesiyle birlikte çalışmalarımıza hız kazandırıp,  kısa zamanda bu projeleri sonlandırmayı hedefliyoruz.” dedi.

Basının kalkınma ve gelişmede önemli bir rol üstlendiğine değinen Rektör Erman; Basın organları ile olan ilişkilerin sağlıklı bir şekilde yürütülmesini ve  belirli periyotlarla yapılacak basın bilgilendirme  toplantıları ile üniversite-basın birlikteliğini üst düzeye çıkarmayı planladıklarını söyledi.

Check Also

Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman, Kıbrıs Barış Harekatı’nın yıldönümü dolayısıyla mesaj yayınladı

Vatan toprağımızın göz bebeği, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne barış ve huzur getirmek amcasıyla yapılan barış …