Pazar , 23 Eylül 2018
Anasayfa 5 HABER VE DUYURULAR 5 Rektör Erman, yabancı uyruklu öğrencilerle bir araya geldi

Rektör Erman, yabancı uyruklu öğrencilerle bir araya geldi

Dünya’nın dört bir yanından eğitim alabilmek için kayıt yaptırmaya üniversitemize gelen yabancı uyruklu öğrencilerle Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman yemekte bir araya geldi. Yemeğe Rektör Prof. Dr. Murat Erman, Rektör Yard. Prof. Dr. Cemalettin Erdemci, Genel Sekreter Yrd. Doç. Dr. Adnan Memduhoğlu ve uluslararası ilişkiler birimi koordinatörleri katıldı.

Her yıl yabancı uyruklu öğrenci kontenjanını ve başvuru sayısını arttıran üniversitemize ilgi 2017-2018 eğitim öğretim yılında da devam etti. 20 Ekim’e kadar devam edecek olan yabancı uyruklu öğrenci kayıtlarımıza şuana kadar 30 ülkeden 1000’i kişinin online başvurudan şu ana kadar 350 tanesi kesin kaydını tamamladı.

Yabancı uyruklu öğrenci sayısının 700’e ulaştığı  üniversitemizde, Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman’ın yabancı uyruklu öğrencilerle yemek öncesi yaptığı açıklamada; üniversiteler için küresel öğrenci hareketliliği ve küreselleşme stratejileri günümüzün en hızlı gelişen eylemsel politikaları arasında yer aldığına dikkat çekerek: “Yükseköğrenimde uluslararasılaşma hem ekonomik gelişmenin hem de sosyal ve kültürel bütünleşmenin en önemli yolu olarak görülmektedir. Üniversitemiz, yabancı uyruklu öğrenci sayısının artmasıyla farklı kültürel öğrenim ve deneyim ortamları yaratarak zenginleşiyor. Kayıt yaptırarak üniversitemizi seçen yabancı uyruklu öğrencilerimizi Siirt Üniversitesi ailesi olarak, tüm misafirperverliğimizle karşılıyor ve aile şefkatiyle onları kucaklıyoruz. Siirt Üniversitesi Rektörü olarak ailemize katılan tüm öğrencilerimize hoş geldiniz diyor ve başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

 

Check Also

Siirt Üniversitesi Tercih ve Tanıtım Günleri Başlıyor

Üniversitemiz “Tercih ve Tanıtım Günlerinde” aday öğrencileri, velileri ve öğretmenlerini 07-14 Ağustos 2018 tarihleri arasında …