Pazartesi , 20 Mayıs 2019
Home 5 HABER VE DUYURULAR 5 Rektör Erman, Üniversite Personeli İle Yemekte Bir Araya Geldi

Rektör Erman, Üniversite Personeli İle Yemekte Bir Araya Geldi

Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman, Siirt Üniversitesi Rektörlüğüne yeniden atanması münasebetiyle tüm personelimiz ile öğle yemeğinde bir araya geldi.

547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 13’üncü maddesi uyarınca yürütülen sürecin sonunda, Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman, ikinci kez “Siirt Üniversitesi Rektörü” olarak atanmasının ardından bu süreçte desteğini esirgemeyen Siirt Üniversitesi personelleriyle öğle yemeğinde bir araya geldi.

Üniversite personellerimizin yoğun ilgi gösterdiği yemekte Rektör Prof. Dr. Erman kutlama ve tebrikleri kabul etti. Geçtiğimiz dört yıllık rektörlük görevi süresince, Siirt Üniversitesi’nin fiziksel gelişimi, akademik yapılanması ve eğitim-öğretim anlayışıyla kısa zamanda Türkiye’deki üniversiteler arasında iyi bir konuma getirmek için sıkı bir çalışma yürüttüğünü kaydeden Erman; “Geçirdiğimiz bu çalışma süresinin içerisinde personellerimizle ve öğrencilerimizle büyük bir aile olduk. Dört yıllık emeğimizin karşılığına dönüp bakıldığında üniversite olarak ürettiğimiz bilginin bölge, ülke ve dünya ölçeğinde bilime, tekniğe,ekonomiye, kültür ve sanata yapmış olduğu katkıları toplumun istifadesine sunabilmiş olmanın gururunu yaşıyorum.Seçim dönemi boyunca gerek ülkemizde  gerekse akademik dünyada yaşanan belirsizlikler hızımızı kesmedi.Güzel Sanatlar Fakültesi kurulması için başlatmış olduğumuz çalışmalarımız bu dönemde meyvesini verdi ve Yükseköğretim Kurulu teklifimizi kabul edip Millî Eğitim Bakanlığına sevk etti.  Ayrıca elimizdeki raporlar doğrultusunda proje, araştırma, yayın, patent, atıf, tebliğ sayıları dikkate alınarak puanlama yapılan  akademik teşvik sisteminde  de  üniversitemizin önemli ilerlemeler kaydettiğini mutlulukla bildiririm. Bizi ileriye taşıyan bu akademik çalışmaları yapan akademik personelimize çalışmalarından dolayı teşekkürler ediyor ve akademik çalışmaların artarak devam etmesini diliyorum. Yeni dönemde de belirlemiş olduğumuz hedeflere sağlam ve hızlı adımlarla ilerlemenin gayreti içerisinde olacağız. Yeni dönemin üniversitemiz, şehrimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum.” diyerek konuşmasını bitirdi.

Rektör Erman, Üniversite Personeli İle Yemekte Bir Araya Geldi – 14.02.2017

Check Also

Rektörümüz Prof. Dr. Murat ERMAN’ın, 19 Mayis Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesaji

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. Yılını yaşadığımız bugünde, Mustafa Kemal Atatürk’ün …