Pazartesi , 20 Mayıs 2019
Home 5 MANŞET 5 Rektör Erman, Şanlı Tarihi Anlatan Fotoğraf Sergisine Katıldı

Rektör Erman, Şanlı Tarihi Anlatan Fotoğraf Sergisine Katıldı

Rektör Prof. Dr. Murat ERMAN, Siirt 3. Komando Tugay Komutanlığı tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi” konulu fotoğraf sergisinin açılışına katıldı.

Siirt Andera Park ve Grossmall avm’lerde yapılan açılışa; Rektör Prof. Dr. Murat Erman’ın yanı sıra Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, 3. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Halil Soysal, Siirt Adalet Komisyon Başkanı Zeki Güler,  İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Şenol Yeloğlu, İl Emniyet Müdürü Metin Özkan, Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Sami Ekim, Kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

3. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Halil Soysal açılış öncesi yaptığı konuşmada,’Türk Milletinin Vatanını işgal etmek isteyenlere karşı verdiği onurlu mücadeleyi zaferle taçlandırılışının 92. Yıl dönümü kapsamında,Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi konulu fotoğraf sergisinde, Başkomutan Gazi Mustafa kemal önderliğinde gerçekleştirilen milli mücadele ve kurtuluş savaşına ait fotoğrafların sergilendiğini’belitti.

30 Ağustos Zaferinin kazanılmasında düşmana karşı Milletiyle omuz omuza mücadele eden Mehmetçiğin rolünün büyük olduğunu kaydeden Garnizon Komutanı Tuğgeneral Soysal,”92 yıl önce silah ve asker sayısı olarak iki kat üstün olan düşman karşısında vatan sevgisi ve üstün cesaretle, ulusunu ve ülkesini kanının son damlasına kadar koruyan Mehmetçiğin bugünde aynı inanç ve azimle canını seve seve feda edeceğinden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu vesile ile başta ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve kahraman silah arkadaşları ile aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman Gazilerimizi de şükranla anıyorum.” dedi.

Garnizon Komutanı Soysal, tüm vatandaşlarımızı, Kahraman Ecdadımızı ve şanlı tarihimizi anlatan bu anlamlı fotoğraf sergisini gezmeye davet ettiğini sözlerine ekledi.

İki ayrı Avm’de açılan fotoğraf sergisinde; milli mücadele ve Kurtuluş Savaşı’na ait fotoğraflar sergilendi.

Fotoğraf sergisi, üç gün süreyle vatandaşlar tarafından gezilecek.

 

sanli-tarihi-anlatan-fotograf-sergisine-ilgi-siubasin

Check Also

Rektörümüz Prof. Dr. Murat ERMAN’ın, 19 Mayis Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesaji

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. Yılını yaşadığımız bugünde, Mustafa Kemal Atatürk’ün …