Pazartesi , 8 Mart 2021
Home 5 MANŞET 5 Rektör ERMAN, Organize Sanayi Bölgesini Ziyaret Etti

Rektör ERMAN, Organize Sanayi Bölgesini Ziyaret Etti

Rektör Prof. Dr. Murat ERMAN, Organize Sanayi Müdürü Bahattin Çelik ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürü Abdülkadir Ekmen ile birlikte Organize Sanayi bölgesindeki tesisleri ziyaret etti.

İlk olarak Zivzik  Nar suyu tesisini gezen Rektör ERMAN, daha sonra Aydoğdu Alümünyum Fabrikasına geçti.Burada İşletme sahipleriyle bir araya gelen Rektör ERMAN,üniversite-sanayi işbirliğini geliştirme ve üreten üniversite olma yolunda, işletme sahipleriyle fikir alışverişinde bulundu.

İşletme sahiplerinin hammadde temini, üretim ve ulaşım noktasındaki sıkıntılarını dinleyen Rektör ERMAN; Üniversite olarak bu tür sıkıntıları yerinde dinleyip, onları bir takım platformlarla gündeme getirmek olduğunu söyledi.

Rektör ERMAN;Amacımız bu tür sorunları yerinde dinlemek, Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğüyle birlikte bir çalıştay düzenlemektir. Akademisyenlerin, İşletme sahiplerinin, idari amir ve yöneticilerin katılacağı bu çalıştay kapsamında sorunları dile getirip, sorunlara dair çözümler üretmek ve bu sorunları ülke genelindeki platformlara yayarak çözüm bulmaktır.” dedi.

Check Also

Rektörümüz “Araştırma Görevliliğinden Rektörlüğe Akademik Kariyer Deneyimleri” Webinar Programına Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak, Kariyer Araştırma Planlama ve Uygulama Merkezi (KAPUM) tarafından düzenlenen “Araştırma …