Cumartesi , 20 Temmuz 2019
Home 5 MANŞET 5 Rektör ERMAN, Organize Sanayi Bölgesini Ziyaret Etti

Rektör ERMAN, Organize Sanayi Bölgesini Ziyaret Etti

Rektör Prof. Dr. Murat ERMAN, Organize Sanayi Müdürü Bahattin Çelik ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürü Abdülkadir Ekmen ile birlikte Organize Sanayi bölgesindeki tesisleri ziyaret etti.

İlk olarak Zivzik  Nar suyu tesisini gezen Rektör ERMAN, daha sonra Aydoğdu Alümünyum Fabrikasına geçti.Burada İşletme sahipleriyle bir araya gelen Rektör ERMAN,üniversite-sanayi işbirliğini geliştirme ve üreten üniversite olma yolunda, işletme sahipleriyle fikir alışverişinde bulundu.

İşletme sahiplerinin hammadde temini, üretim ve ulaşım noktasındaki sıkıntılarını dinleyen Rektör ERMAN; Üniversite olarak bu tür sıkıntıları yerinde dinleyip, onları bir takım platformlarla gündeme getirmek olduğunu söyledi.

Rektör ERMAN;Amacımız bu tür sorunları yerinde dinlemek, Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğüyle birlikte bir çalıştay düzenlemektir. Akademisyenlerin, İşletme sahiplerinin, idari amir ve yöneticilerin katılacağı bu çalıştay kapsamında sorunları dile getirip, sorunlara dair çözümler üretmek ve bu sorunları ülke genelindeki platformlara yayarak çözüm bulmaktır.” dedi.

Check Also

Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman, Kıbrıs Barış Harekatı’nın yıldönümü dolayısıyla mesaj yayınladı

Vatan toprağımızın göz bebeği, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne barış ve huzur getirmek amcasıyla yapılan barış …