Çarşamba , 27 Mayıs 2020
Home 5 ETKİNLİKLER 5 Prof. Dr. Yasin Aktay “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Ne Getiriyor?”

Prof. Dr. Yasin Aktay “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Ne Getiriyor?”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Siirt Milletvekili Prof. Dr. Yasin Aktay, Siirt Üniversitesi Konferans Günleri kapsamında Kezer Yerleşkesi Konferans Salonunda “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Ne Getiriyor?” konulu konferans düzenledi.

Prof. Dr.Yasin Aktay, “Ne yazık ki yüksek teknolojili üretim konusunda henüz istediğimiz duruma ulaşamadık. 15 yıl sonra mazeret üretmek bize yakışmaz ama nedeni bir takım kurumlarda çalışıyor zannettiğimiz insanların ihanet içinde olmalarıydı.” dedi.

Yüksek teknoloji konusunda Türkiye’de gelinen durumu değerlendiren Aktay, hedeflenen duruma henüz ulaşılmadığını bildirdi.

Bu kişilerin hiçbir zaman bu milletin menfaatine bir şey yapmadığını vurgulayan Aktay,”Maaşlarını biz veriyor, finansmanları biz sağlıyoruz, bize çalışmaları gerekirken dışarıda başka başka mihraklara çalışıyorlardı. Bizim adımıza yapmış oldukları bütün ARGE, veri, projelerin sırlarını başkalarıyla paylaşarak, bir tür sızıntı oluşturuyorlar. O sızıntı bizim her şeyimize sızmış.” ifadelerini kullandı.

Aktay, bu kişilerin hiçbir zaman bu milletin menfaatine bir şey yapmadığını vurguladı.

Aktay, “Bir takım bilimsel haberler duyuyoruz fakat bir bakıyorsunuz bütün o gelişmelerde iki adım yol gidilmiyor. Sebebini 17-25 Aralık’ta gördük, bunu görmeyenler de 15 Temmuz’da gördü. Bu insanların aslında kimin emir ve görüşlerine hazır olduklarını o gün görmüş olduk. O günleri çok atlatmış olmayız. Çünkü bu memlekette ihanet ve saldırılar bitmez. Bu ülkede yaşamanın basit bir şey olmadığını bilmek gerekiyor. Bu ülkede yaşayan bilinçli insanların sürekli ihanete maruz kalacağını bilmemiz gerekiyor. Bu yüzden uyanık olmalıyız.” şeklinde konuştu.

Aktay konuşmasının devamında; “Bir memleketin ana gündeminden bu kadar uzak kalabilmeyi nasıl başardın? Daha ne yaptığımızı, bu paketin ne getirdiğini bilmiyorsun.” ifadelerini kullanan Aktay, 18 maddelik paketle amacın ülkenin daha istikrarlı bir ülke haline gelmesi olduğunu aktardı.

Aktay, bundan sonra ülkede her seçimin sonunda bir kaos ihtimali ortaya çıkmasın istediklerini belirterek, “Bu, seçim sonunda kaos dolayısıyla dış güçler ve bir takım iç vesayet odakları kendilerine yeni iktidar, yeni alanlar, kayıt dışı iktidar fırsatları bulamasın diye şimdiden aldığımız bir tedbirdir. Bu değişikliği neden Recep Tayyip Erdoğan yapıyor? Çünkü ondan başka hiç kimse böyle bir değişikliğe cesaret edemez.”diye konuştu.

Check Also

Rektörümüz, Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı Yayınladı

Dünyanın gündemine oturan Covid-19 salgınından dolayı Ramazan ayını tüm renkleriyle yaşayamamış olsak da, Ramazan Bayramı’na …