Cumartesi , 20 Temmuz 2019
Home 5 HABER VE DUYURULAR 5 Rektör Erman DİKA’yı Ziyaret Etti

Rektör Erman DİKA’yı Ziyaret Etti

Siirt Üniversitesi Rektör’ü Prof. Dr. Murat ERMAN, DİKA’yı (Dicle Kalkınma Ajansı) ziyaret etti. Ziyaret kapsamında yapılan görüşmelerde Siirt ve Siirt Üniversitesine ait projelerden bahsedildi.

Üniversitenin son zamanlardaki hızlı çıkışını, proje üretmedeki kabiliyetini takdirle karşıladıklarını belirten DİKA Siirt Şubesi Koordinatörü Ömer Faruk Mergen; Yapılacak projelerde üniversitenin daha etkin ve yönlendirici olması, bölgenin kalkınmasında öncü bir güç olmasının kendileri içinde arzu edilen bir durum olduğunu ifade etti.

Kezer Yerleşkesin de Sulama Sistemi Projesi

Rektör Erman Ziraat Fakültesine sulama sistemi kurulması için projelerinin olduğunu ve DİKA ile işbirliği içerisinde en kısa zamanda bitirmek istediklerini dile getirdi.

Ziyaret esnasında en fazla üzerinde durulan konuların başında gelen sulama sistemi projesi hakkında Mergen; “Üniversiteden böyle bir projenin gelmesi çok sevindirici bir durum. DİKA olarak arzu edilen desteği sağlamak için gerekli fizibilite çalışmalarına destek olacağız.” dedi.

Check Also

“15 Temmuz: Demokrasi Zaferi ve Milli Birlik Günü” paneli gerçekleşti

Üniversitemiz tarafından “15 Temmuz: Demokrasi Zaferi ve Milli Birlik Günü” adlı panel gerçekleşti. Etkinliği Rektörümüz …