Çarşamba , 30 Eylül 2020
Home 5 HABER VE DUYURULAR 5 Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma’ya Vefa Gecesi Düzenlendi

Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma’ya Vefa Gecesi Düzenlendi

Siirt’in yetiştirdiği ve dünyanın önde gelen İslam tarihçilerinden Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma için vefa gecesi düzenlendi. Siirt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve İHH tarafından düzenlenen gecede Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma’nın hayatı, ilmi çalışmaları ve eserleri ele alındı.

Üniversitenin Merkez Kampüsü konferans salonunda düzenlenen etkinlik Ramazan Toprak Hocanın Kuranı Kerim tilaveti ile başladı. İHH derneği adına Recep Akkoyun’un konuşmasının ardından Siirt Milletvekili Prof. Dr. Yasin Aktay’ın İhsan Süreyya Sırma hoca için gönderdiği mesajı okundu.

Yasin Aktay’ın mesajından sonra öğrenciler tarafından İhsan Süreyya Sırma tarafından yazılan şiirler seslendirildi. Şiir dinletisinin ardından Prof. Dr. Sırma’nın hayatından kareler, Pervari de doğduğu eve ait görüntüler ve üç nesilden Prof. Dr. Sırma adlı belgeseli  izlettirildi.

Hazırlanan gösterimlerden sonra moderatörlüğünü İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemalettin Erdemci’nin yaptığı panelde Prof. Dr. Şerafettin Gölcük, Prof. Dr. Mahfuz Söylemez ve Yazar Halit Sadini, Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma insani ve akademik yönleri ile ele alındı. Vefa Gecesi Prof. Dr. Sırma’nın duygu dolu konuşması ile sona erdi.

Geceye Vali Mustafa Tutulmaz, Rektör Prof. Dr. Murat Erman, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, STK temsilcileri, AK Parti İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu ve öğrenciler katıldı.

siirt-universitesi-ihsan-sureyya-sirma-vefa-gecesi (1) siirt-universitesi-ihsan-sureyya-sirma-vefa-gecesi (2) siirt-universitesi-ihsan-sureyya-sirma-vefa-gecesi (4) siirt-universitesi-ihsan-sureyya-sirma-vefa-gecesi (5) siirt-universitesi-ihsan-sureyya-sirma-vefa-gecesi (6) siirt-universitesi-ihsan-sureyya-sirma-vefa-gecesi (7) siirt-universitesi-ihsan-sureyya-sirma-vefa-gecesi (8) siirt-universitesi-ihsan-sureyya-sirma-vefa-gecesi (9) siirt-universitesi-ihsan-sureyya-sirma-vefa-gecesi (10) siirt-universitesi-ihsan-sureyya-sirma-vefa-gecesi (11) siirt-universitesi-ihsan-sureyya-sirma-vefa-gecesi (12) siirt-universitesi-ihsan-sureyya-sirma-vefa-gecesi (13) siirt-universitesi-ihsan-sureyya-sirma-vefa-gecesi (14) siirt-universitesi-ihsan-sureyya-sirma-vefa-gecesi (15) siirt-universitesi-ihsan-sureyya-sirma-vefa-gecesi (16) siirt-universitesi-ihsan-sureyya-sirma-vefa-gecesi (17) siirt-universitesi-ihsan-sureyya-sirma-vefa-gecesi (18) siirt-universitesi-ihsan-sureyya-sirma-vefa-gecesi (19) siirt-universitesi-ihsan-sureyya-sirma-vefa-gecesi (20) siirt-universitesi-ihsan-sureyya-sirma-vefa-gecesi (21) siirt-universitesi-ihsan-sureyya-sirma-vefa-gecesi (22) siirt-universitesi-ihsan-sureyya-sirma-vefa-gecesi (23) siirt-universitesi-ihsan-sureyya-sirma-vefa-gecesi (24) siirt-universitesi-ihsan-sureyya-sirma-vefa-gecesi (25) siirt-universitesi-ihsan-sureyya-sirma-vefa-gecesi (26) siirt-universitesi-ihsan-sureyya-sirma-vefa-gecesi (27) siirt-universitesi-ihsan-sureyya-sirma-vefa-gecesi (28) siirt-universitesi-ihsan-sureyya-sirma-vefa-gecesi (29) siirt-universitesi-ihsan-sureyya-sirma-vefa-gecesi (30) siirt-universitesi-ihsan-sureyya-sirma-vefa-gecesi (31)

 

Check Also

Prof. Dr. Nihat ŞINDAK, “Siirt Üniversitesi Rektörü” olarak atandı

    Üniversitemiz Rektörlüğüne 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 13’üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşknlığı Kararnamesinin …