Salı , 21 Mayıs 2019
Home 5 ETKİNLİKLER 5 Prof. Dr. Fuat Sezgin Paneli ve İslam Bilim İnsanları Sergisi

Prof. Dr. Fuat Sezgin Paneli ve İslam Bilim İnsanları Sergisi

Fen-Edebiyat Fakültemiz tarafından “Prof. Dr. Fuat Sezgin Paneli ve İslam Bilim İnsanları Sergisi” adlı etkinlik gerçekleştirildi. Etkinliğine Rektörümüz Prof. Dr. Murat ERMAN, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cemalettin ERDEMCİ, üniversitemiz öğretim üyeleri ile öğrencilerimiz katıldı.

İlahiyat Fakültemiz Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonu’nda gerçekleşen Panel, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Cahit PESEN tarafından modere edildi. Panelist olarak katılan öğretim elemanlarımız Dr. Öğr. Üyesi Abdulnasır YİNER, “İslam ve Bilim”,  Dr. Öğr. Üyesi Seyfettin KAYA, “Prof. Dr. Fuat SEZGİN’in Hayatı (1924-2018)” ve Dr. Öğr. Üyesi Uğur DEMLİKOĞLU, “Prof. Dr. Fuat SEZGİN’in Bilim Tarihi Anlayışı” konulu sunumlarını dinleyicilere aktardı. Panel dinleyiciler tarafından merakla izlendi.

Rektörümüz Prof. Dr. Murat ERMAN’ın konuşmacı olarak etkinliğe katılım sağlayan öğretim üyelerimize çiçek ve plaket vermesi ile etkinlik son buldu.

Check Also

Rektörümüz, İl Müdürleri ve STK temsilcileri ile iftar yemeğinde bir araya geldi.

Üniversitemiz Merkezi Yemekhanesinde düzenlenen iftar yemeğine; kurum müdürleri, oda başkanları, banka müdürleri, sivil toplum kuruluşları …