Salı , 27 Ekim 2020
Home 5 HABER VE DUYURULAR 5 “Özel Yetenekli Öğrencilerin Eğitimine İlişkin İşbirliği Protokolü” imzalandı

“Özel Yetenekli Öğrencilerin Eğitimine İlişkin İşbirliği Protokolü” imzalandı

Üniversitemiz ile Siirt İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında “Özel Yetenekli Öğrencilerin Eğitimine İlişkin İşbirliği Protokolü” imzalandı.

Rektörlük makamında gerçekleşen törene Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman, Siirt İl Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip, Eğitim Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Hasan Basri Memduhoğlu ve Genel Sekreterimiz Abdulkadir Işık katıldı.

Siirt merkez ve ilçe okullarında eğitimin niteliğini geliştirme, akademik başarıyı ve öğrenim imkânlarını artırmak amacıyla imzalanan Protokolde; Siirt İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda hizmet yapan öğretmenlerin ihtiyaç duyabileceği eğitimlerin hazırlanması, eğitim süreçlerinin değerlendirilmesi, öğrencilerin ve öğretmenlerin üniversitemizin akademik ve araştırma birimlerini ziyaret ederek üniversitenin imkânlarından ve kaynaklarından yararlandırılması, bilimsel çalışmaların geliştirilmesi; bilimsel ve kültürel içerikli toplantılar yapılarak iş birliği içerisinde çalışılması hedeflenmektedir.

Check Also

Rektör Şındak’a görevi tevdi edildi

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Nihat Şındak’a, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından Rektörlük görevi tevdi …