Çarşamba , 30 Eylül 2020
Home 5 ETKİNLİKLER 5 Öğretmen Olmak: Hayaller, Beklentiler, Gerçekler Konulu Panel

Öğretmen Olmak: Hayaller, Beklentiler, Gerçekler Konulu Panel

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi tarafından düzenlenen “Öğretmen Olmak: Hayaller, Beklentiler, Gerçekler” konulu panel Eğitim Fakültesi Dekan V. Dr. Hasan Basri Memduhoğlu’nun moderatörlüğünde düzenlendi.

Panel öncesinde Eğitim Fakültesi öğretim elemanları Halil Kılıçvuran ve H. İsmail Arslantaş’ın gerçekleştirdiği müzik dinletisi büyük beğeni topladı. Panele Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nihat Şındak, üniversitemiz öğretim elamanları ve öğrencileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ardından panelin ev sahibi olarak açılış konuşmasını yapan Dekan V. Doç. Dr. Hasan Basri Memduhoğlu; Eğitim Fakültesi öğrencilerinin donanımlı, yetkin bir öğretmen adayı olarak eğitim hayatına katılmalarını sağlamanın önemine değindi. Bu kapsamda fakülte olarak bölümlerin yöneteceği paneller dizisinin ilkini gerçekleştirdiklerini dile getirerek önümüzdeki günlerde gerçekleşmesini planladıkları etkinlikler hakkında bilgi verdi.

Panelde konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Murat Erman; Eğitim Fakültesi’nin gelişiminden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Öğrencilerinin böyle bir fakülteden mezun olacakları için gurur duymaları gerektiğini söyleyerek; “Üniversiteler, kabuğuna sığmayan yapısıyla topluma yön vermeli bulunduğu ili geliştirmeli ve kalkındırmalıdır. Bu yönüyle üniversitemiz de gerçekleştirdiğimiz programlarda halkımızla aramızdaki gönül köprüsünü kurarak ‘Bilimin Işığında’ sloganımız çerçevesinde etrafına ışık saçmaktadır.” dedi. Etkinliği hazırlayan tüm personele teşekkür ederek sahneyi panelistlere bıraktı.

Panelin moderatörlüğünü Eğitim Fakültesi Dekan V. Dr. Hasan Basri Memduhoğlu gerçekleştirdi. Doç. Dr. H. İsmail Arslantaş, Yrd. Doç. Dr. Esef Hakan Toytok, Yrd. Doç. Dr. Ata Pesen ve Davut İlbaş Ortaokulu öğretmeni Afife Gül Yeter panelist olarak katıldı.

 

Check Also

Prof. Dr. Nihat ŞINDAK, “Siirt Üniversitesi Rektörü” olarak atandı

    Üniversitemiz Rektörlüğüne 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 13’üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşknlığı Kararnamesinin …