Cuma , 18 Ocak 2019
Anasayfa 5 HABER VE DUYURULAR 5 Öğrencilerimiz VIII. İLAMER Uluslararası Öğrenci Sempozyu’na Katıldı

Öğrencilerimiz VIII. İLAMER Uluslararası Öğrenci Sempozyu’na Katıldı

İlahiyat Araştırmaları Merkezi tarafından 24-28 Nisan tarihlerinde Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde düzenlenen “İslam Medeniyetinin Yapı Taşları VIII” başlıklı Uluslararası Öğrenci Sempozyumu’na İlahiyat Fakültemiz öğrencileri; Bilal Durmaz, Pınar Çakır, Zeynep Toprak ve Fatma Açıkgözlü katıldı.

“Geçmişten Günümüze İlim Adamlarının Özgünlük ve Fikir Özgürlüğü Arayışı” alt başlığı altında tebliğlerin kabul edildiği sempozyum, lisans ve lisansüstü eğitimi devam eden 68 tebliğci ve 32 müzakereci olmak üzere 100 öğrencinin katılımı ile gerçekleşti.

Akademik bir tecrübe kazanmak ve uluslararası bir programda üniversitemizi temsil etmek adına sempozyuma katılan öğrencilerimiz, sempozyum sayesinde bir çok akademisyenle de kaynaşma fırsatı buldu.

Öğrencilerimizden Bilal Durmaz açılış oturumunda: “ İbn Haldûn’un Toplum Tipolojisindeki Özgün Tespitleri ve Bunların Modern Sosyolojideki Toplum Tipolojileriyle Karşılaştırması” konulu sunumu gerçekleştirirken; Pınar Çakır: “Yaman Dede Fikir Özgürlüğü Mücadelesi”, Zeynep Toprak: Özgünlük Açısından İslam Hukukunda Kadına Verilen Boşama Yetkisi Ve Şekilleri” ve Fatma Açıkgözlü: “Lebid Bin Rebia’nın Şiirindeki İslami Özgün Etkiler” konulu sunumlarını gerçekleştirdiler.

 

Check Also

Üniversitemiz ve Siirt İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde Eğitimciler Buluşması Gerçekleşti.

İlimizin eğitim sorunlarını, işbirliği imkânlarını ve öğretmenlik uygulamasını tartışmak üzere Üniversitemiz ve Siirt İl Milli …