Cuma , 22 Haziran 2018
Anasayfa 5 HABER VE DUYURULAR 5 “Namaza Diriliş Aşka Davet 5 Vakit” konulu konferans düzenlendi.

“Namaza Diriliş Aşka Davet 5 Vakit” konulu konferans düzenlendi.

Siirt Üniversitesi Değerler Eğitimi Topluluğu  tarafından, İlahiyatçı-Yazar Ahmet Bulut’un katılımı ile “Namaza Diriliş Aşka Davet 5 Vakit” konulu konferans düzenlendi.

Siirt Üniversitesi merkez kampüs konferans salonunda yapılan etkinliğin açılış konuşmalarının ardından sözü Ahmet Bulut aldı. Konferansına gelen dinleyicilere teşekkür ederek konuşmasına başlayan Bulut, ‘Namaza Dirilişin’ namaz kılarken kiminle sohbet ettiğimizin bilincine varmamızla başladığını dile getirerek; “Namaz esnasında okuduğumuz sure ve duaların anlamlarının bilinerek okumak çok önemli esnasında asıl nokta dilimizin söylediğini, kalbimizin tasdik etmesi bu da Kur’an’ı anlayarak okumaktan geçecektir. Özetle yapılan ibadetlerin ayette belirtildiği üzere bizi fuhşiyattan ve münkerattan alıkoymuyorsa Allah’ın evinde dahi olsak kamil olamayacaktır.” dedi.

Namaza Diriliş Aşka Davet 5 Vakit”  konferansını düzenleyenlere ve dinleyicilere teşekkür ederek konuşmasına son verdi. Konferans Rektör Prof. Dr. Murat Ermanın Ahmet Bulut’a hediyesini takdim etmesiyle son buldu.

Check Also

Küresel Boyutlarıyla Türkiye Ekonomisi ve Yükseköğretimin Geleceği Paneli

Üniversitemiz, 10. Yıl etkinlikleri kapsamında gerçekleşen “Küresel Boyutlarıyla Türkiye Ekonomisi ve Yükseköğretimin Geleceği Panel”inde rektörleri …