Çarşamba , 22 Eylül 2021
Home 5 MANŞET 5 Meslek ve Kariyer Topluluğundan Anlamlı Ziyaret

Meslek ve Kariyer Topluluğundan Anlamlı Ziyaret

Siirt Üniversitesi Mesleki ve Kariyer Topluluğu üyesi öğrenciler tarafından Kurtalan İlçesine Bağlı Demirkuyu İlkokulu öğrencilerine giyim ve kırtasiye yardımı yapıldı.

Kurtalan ilçesine bağlı Demirkuyu Köyü’nde düzenlenen etkinliğe Siirt Valisi Ahmet Aydın, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, Kurtalan Kaymakamı Muhammed Mustafa İmamoğlu, Siirt Üniversitesi Mesleki ve Kariyer Topluluğu üyesi öğrenciler katıldı.

Etkinlikte konuşan Siirt Üniversitesi Mesleki ve Kariyer Topluluğu Başkan Yardımcısı Mervan Gök, 2012 yılında kurdukları topluluk ile öğrencilere yönelik yardım kampanyalarını genişletme çabası içinde olduklarını belirtti.

“Geleceğin Üniversitelileriyle Buluşuyoruz” kampanyası çerçevesinde ilkokul öğrencilerine destek sunduklarını belirten Gök, “Bizler Siirt Üniversitesi öğrencileri olarak öğrenci arkadaşlarımızın edebiyat kültür ve sanata yönelik teşvik etmeyi amaçlıyoruz. Bunun yanı sıra öğrencilerimize de yardımda bulunuyoruz. Bugün gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde sayın valimiz Ahmet Aydın, Rektörümüz, Siirt Toplum Destekli Büro Amirliği ile Siirt Kızılay Şubesi’nin katkılarıyla Demirkuyu köyü ilkokulunda okuyan öğrencilerimize yardımda bulunduk. Bizi bu etkinliklerde yalnız bırakmayan Siirt yöneticilerimize sonsuz teşekkür ediyoruz” dedi.

Ardından Siirt Valisi Ahmet Aydın ile beraberindekiler hazırlanan yardım paketlerini öğrencilere verdi.

Check Also

Rektörümüz “Araştırma Görevliliğinden Rektörlüğe Akademik Kariyer Deneyimleri” Webinar Programına Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak, Kariyer Araştırma Planlama ve Uygulama Merkezi (KAPUM) tarafından düzenlenen “Araştırma …