Cumartesi , 5 Aralık 2020
Home 5 ALT MANŞET 5 Mat Trikodan Öğrencilerimize Giyim Yardımı

Mat Trikodan Öğrencilerimize Giyim Yardımı

Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman, Mat triko Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Mat, Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcıları Fuat özgür Çalapkulu ve Abdulkadir Demirhan’ı makamında ağırladı.

İstanbul’da triko atölyeleri bulunan Siirtli hemşerimiz Sedat Mat Üniversitemiz öğrencilerine dağıtılmak üzere 250 parça giyim yardımında bulundu.

Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yapmış oldukları yardımlardan dolayı Sedat Mat’a teşekkür etti.

Sedat Mat, geçtiğimiz aylarda Siirt Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde kendilerini İstanbul’da ziyaret eden heyete vermiş oldukları sözü 2020 yılı içerisinde Organize Sanayi Bölgesinde Tekstil Fabrikasını kurarak,450 kişiye iş istihdamı sağlayacaklarını söyledi.

Ziyaretten sonra Türk Kızılayı Siirt Şubesi tarafından, içerisinde maddi durumu iyi olmayan öğrencilere ücretsiz destek vermek amacıyla açılan butike 250 parça giyim yardımını götüren Mat triko Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Mat, Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Abdulkadir Demirhan malzemeleri Genel Sekreterimiz Abdulkadir Işık’a teslim etti.

Siirt Üniversitesi Genel Sekreteri Abdulkadir Işık,giyim malzemelerini getirerek ihtiyaç sahibi öğrencilerin sevincine ortak olan hayırsever iş adamı Sedat Mat’a teşekkür etti.

Check Also

Rektörümüz, Dünya Engelliler Günü mesajı yayınladı

3 Aralık, toplumumuzun önemli bir parçası olan engelli bireylerimizin hayata eşit şekilde katılımlarını sağlayabilmek için …