Cumartesi , 20 Temmuz 2019
Home 5 HABER VE DUYURULAR 5 Lebanon Global University ile Protokol İmzalandı

Lebanon Global University ile Protokol İmzalandı

Lübnan’ın önde gelen üniversitelerinden Lebanon Global University ile ikili iş birliği ve Mevlana Değişim Programı Protokolleri imzalandı.

Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman ile Lebanon Global University Rektör vekili Dr. Abdul Rahman Bleik arasında imzalanan protokolle, üniversitelerin karşılıklı öğrenci ve öğretim elemanı değişimi, ortak kurslar, projeler, seminerler, konferanslar ve atölye uygulamaları gibi akademik çalışmaların yapılacağı belirtilerek, öte yandan bu çalışmalar sırasında programa katılan öğrenci ve öğretim elemanlarının burs ve öğrenim ücreti gibi konularda kolaylık sağlanmasının hedeflendiği ifade edildi.

siubasin-lubnan-mevlana-protokolu-imzalandi (2)

Protokol hakkında bilgi veren Rektör Erman, her iki üniversitenin de imzalanan protokolle büyük kazınımlar elde edeceğini kaydederek, “Siirt Üniversitesi olarak uluslararasılaşmaya büyük önem veriyoruz ve bu doğrultuda üniversitemiz uluslararası alanda işbirliklerine devam edecektir. İmzalanan protokollerin her iki üniversite için hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.

siubasin-lubnan-mevlana-protokolu-imzalandi (1)

İmza törenine Dr. Bleik ile beraber gelen heyetin yanı sıra üniversitemizden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yüksel Birinci, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemalettin ERDEMCİ Genel Sekreter Yrd. Doç. Dr. Adnan Memduhoğlu ve Genel Sekreter Yardımcısı Abdülkadir Işık katıldı.

Check Also

“15 Temmuz: Demokrasi Zaferi ve Milli Birlik Günü” paneli gerçekleşti

Üniversitemiz tarafından “15 Temmuz: Demokrasi Zaferi ve Milli Birlik Günü” adlı panel gerçekleşti. Etkinliği Rektörümüz …