Salı , 20 Ağustos 2019
Home 5 MANŞET 5 “Kurumsal Dış Değerlendirmeye Hazırlık Süreci” toplantısında üniversitemiz yöneticileri biraraya geldi

“Kurumsal Dış Değerlendirmeye Hazırlık Süreci” toplantısında üniversitemiz yöneticileri biraraya geldi

Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman’ın başkanlığında Kalite Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Adem Açar ve Strateji Geliştirme Daire Başkanı Ebubekir Seven’in koordinatörlüğünde dış değerlendirme sürecinin nasıl yürütüleceği,  değerlendirme ölçütleri ve ilgili raporların nasıl hazırlanacağı ile dış değerlendirmenin ne şekilde gerçekleştirileceğine ilişkin bilgi paylaşımında bulunmak üzere üniversitemiz akademik ve idari birim yöneticileri “Kurumsal Dış Değerlendirmeye Hazırlık Süreci” toplantısında bir araya geldi.

Kurumsal dış değerlendirme sürecin de başarılı olmak için, yöneticilerden hassasiyet beklediklerini söyleyen Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman; kurumun güçlü ve gelişmeye açık yanlarını belirleyerek fiziksel olanakları arttırma hedefinde olduklarını ayrıca kalite güvence sistemi, eğitim-öğretim, araştırma ve geliştirme, yönetim sistemi gibi konularda da üniversitenin yeterliliğini arttırmak için çalıştıklarını ifade etti.

Kalite Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Adem Açar “Kurum Dış Değerlendirme Ölçütleri” konulu sunumunu gerçekleştirerek, Yükseköğretim Kurumunun üniversitemize yapacağı 2019 yılı dış değerlendirmeye hazırlık süreci hakkında yöneticilere bilgi verdi.

Check Also

ÜNİVERSİTEMİZDE “VETERİNERLİK İÇ HASTALIKLARI DOKTORA PROGRAMI BAŞVURULARI BAŞLADI

Sağlık Bilimleri Enstitümüzün ilk programı olan “Veterinerlik İç Hastalıkları Anabilim Dalı doktora programı başvurularımız başladı. …