Cumartesi , 27 Şubat 2021
Home 5 MANŞET 5 Kedi Evleri Etkinliği Düzenlendi

Kedi Evleri Etkinliği Düzenlendi

Üniversitemiz Sosyal Etkinlik Topluluğu, atık malzemelerinden kedi ve köpekler için barınak yaptı. Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Gülşah Akgül’ün danışmanlığını yaptığı ve Veteriner Fakültesi öğrencileri tarafından oluşturulan sosyal etkinlik topluluğu kedi evleri ile ilgili etkinlik düzenlendi.

Etkinliğe katılan Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman, özellikle kedi, köpekler ve sahipsiz hayvanlar için hayvan hastanesinde hayvanların sağlıklı kalabilmesi, teşhis ve tedavilerini yürütebilmek amacıyla yoğun bir çaba sarf edildiğini kaydetti.

Erman, “Hayvanların sokaklarda kalarak eziyet çekmelerinin önüne geçmek amacıyla atık malzemelerin geri dönüşümüne kazandırmak amacıyla öğrenci topluluklarımız balık kasalarını kedi barınağı oluşturma noktasında bir çalışma başlattılar. Bu çalışma da çok güzel bir şekilde sonuçlandı. Bu barınakları hem merkez hem de kezer yerleşkesinde bulunan üniversitemiz kampüsünde belirli yerlere bırakmak sureti ile yaklaşan kış koşullarını da dikkate alarak hayvanlarımızın aç kalmaması ve beslenmeleri için öğrencilerimiz bir çalışma başlattılar. Onları bu hassasiyetleri nedeni ile tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

“Hayvanlar için sadece barınak yapmakla işimiz bitmiyor.” diyen Erman, “Bu hayvanların besin ve yiyecek ihtiyaçlarını da karşılanması gerekiyor. Burada da öğretim üyelerimizin ‘Patili Dostum Projesi’ ile başlattıkları kampanyadan elde edilen kedi mamaları barınakların önüne bırakılmaktadır. Bu şekilde kedi ve köpeklerimiz yaşamlarını devam ettirmektedirler. Amacımız toplum içinde hayvan sevgisinin yaygınlaştırılmasıdır. Böylelikle evde, bahçede bizlerle yaşayan kedi ve köpeklere karşı toplumda bir sempati oluşturmak ve hayvanların yaşamlarını daha nitelikli bir hale getirmektir.” diye konuştu.

Daha sonra Üniversitemiz Hayvan Hastanesi Baş Hekimi Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Barış Akgün ile hayvanların tedavi edildiği kliniği gezen Rektörümüz, hayvanların nasıl tedavi edildiği ve ekipmanlar hakkında bilgi almasının ardından etkinlik sona erdi.

Etkinliğe Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tekin Şahin, Veteriner Fakültemiz öğretim elemanları ve öğrencileri katıldı.

Check Also

YÖK’TEN PANDEMİ SÜRECİNDE VERİLEN ONLİNE EĞİTİME İLİŞKİN ANKET

​Yükseköğretim Kurulu (YÖK), küresel salgın sürecinde online olarak sürdürülen eğitim öğretimin değerlendirilmesi amacıyla üniversitelerdeki öğretim …