Pazartesi , 19 Ağustos 2019
Home 5 ALT MANŞET 5 Keçi Deyip Geçme Bilim ve Sanattan Vazgeçme

Keçi Deyip Geçme Bilim ve Sanattan Vazgeçme

Üniversitemiz Veteriner Fakültesi tarafından hazırlanan projemiz “Keçi Deyip Geçme Bilim ve Sanattan Vazgeçme” ile ilimizde okuyan 25 lise öğrencisine eğitim verildi. Eğitimler üniversitemiz bünyesinde ki çeşitli sınıf ve laboratuvarlarında gerçekleşti.

TÜBİTAK 4004-Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları kapsamında desteklenen ve Veterinerlik Fakültemiz Dr. Öğr. Üyesi Ebru Bilen ile danışmanlığını Eğitim Fakültemiz öğretim üyesi Doç. Dr. Mustafa Kahyaoğlu’un yaptığı projenin açılış toplantısı Veteriner Fakültesi konferans salonunda yapıldı. Toplantıya Rektör Yrd. Prof. Dr. Nihat Şındak, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tekin Şahin ve Veteriner Fakültemiz öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Açılış toplantısıyla eğitimlerin start aldığı projede; insan ve doğa ilişkilerinde disiplinler arası bir yaklaşımla alanında uzman eğitmenler tarafından verilen derslerde, keçi örneği üzerinden yola çıkılarak doğa ve hayvan sevgisi öğrencilere aktarıldı. 2 dönem halinde gerçekleşecek olan projenin 2. dönemi 10 – 15 Eylül 2018 tarihinde gerçekleşmesi planlanmaktadır. Projenin 2. döneminde yer almak isteyen lise öğrencilerinin www.kecibilimsanat.com adresinden başvuru yapmaları gerekmektedir.

Projenin 2. döneminin sonunda tüm katılımcıların sertifika ve plaketleri düzenlenecek olan kapanış sergisinde verilecektir.

 

Check Also

Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman’ın Kurban Bayramı Mesajı

Bayramlar; ihtiyaç sahibi kardeşlerimize yardım eli uzattığımız, üzüntülerimizi, mutluluklarımızı paylaştığımız, inancı ve ibadeti manevi bir …