Salı , 21 Mayıs 2019
Home 5 HABER VE DUYURULAR 5 Kayıtsız Kalmayın Projesi Kapsamında Sosyal Güvenlik Semineri Düzenlendi

Kayıtsız Kalmayın Projesi Kapsamında Sosyal Güvenlik Semineri Düzenlendi

Siirt Üniversitesi ve eş başvuru sahibi Siirt Ticaret ve Sanayi Odası’nın (STSO) beraber yürüttüğü “Kayıtsız Kalmayın” projesi kapsamında Abdulhakim Ayten Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Kayıtlı İstihdamın Teşviki konusunda farkındalık yaratmak amacıyla Sosyal Güvenlik semineri düzenlendi.

Abdulhakim Ayten Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Siirt Sosyal Güvenlik Kurumu Denetmeni Sayın Cihan Yıldırım tarafından öğrencilere yönelik bilgilendirme yaptı. Seminer Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından Kayıtlı İstihdamın Teşviki konulu proje için hazırlanmış video-film gösterisi ile başladı. Gösterimden sonra Yıldırım sosyal güvencenin ne olduğuna değinerek; sosyal güvencenin ”bireyleri bazı risklere karşı koruduğu güvencedir” dedi. Daha sonra Yıldırım Sigortasız çalışanlar nelerden yararlanamaz, Kayıtdışı istihdam türleri, Kayıtdışı en çok hangi mesleklerde daha çoktur, Kayıtdışılığın nedenleri, Sigortasız çalışanlar nelerden mahrum kalıyor gibi daha birçok konuda öğrencileri bilgilendirdi. Sosyal Güvenlik Kurumu Denetmeni Cihan Yıldırım sosyal güvence konusunda bilinçli olunması gerektiğini ve sosyal güvencenin önemini vurguladı. Seminer öğrencilerin Yıldırım’ a sorularını yönlendirmesiyle son buldu.

Check Also

Bilgisayar Mühendisliği Öğrencilerimizin Teknofest Başarısı

Türkiye Tekno Vakfı’nın düzenlediği Robotaksi Binek Otonom Araç kategorisinde yarışmaya katılan Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği …